DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli/Pamukkale'de 2130 m² Prefabrik fabrika binası icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094363
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : AKHAN MAH. / KARŞIYAKA
: 8006
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16
Muhammen Bedeli
:
1,806,716 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ

2019/16 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 328 Ada, 6 Parsel, AKHAN Mahalle/Köy, KALE ALTINDA Mevkii, taşınmaz üzerinde 2 katlı Betonarme Prefabrik fabrika binası ile 2 adet tek katlı depo nitelikli yapı mevcuttur.-Prefabrike yapılı Fabrika binası 2130,00 m2 alana oturmaktadır. Zemin katta üretim bölümü olup, zemin düzgün-vakumlu beton, duvar ve tavanları sıvalı badanalı, zemin kat içinde idari bölüm 2 ayrı yerde PVC bölme idari ve teknik odalar mevcut, fabrika bölümü içi geniş mal kesim, üretim, paketleme alanıdır. İşletme bakımlıdır.1.kat yandan merdivenle çıkıldığında, geniş paketleme ve depolama alanı olup, zemini vakumlu düzgün beton, çatı prefabrik çatı makaslı, açtı örtüsü sandviç panel kaplı, yanlardaki bant penceler alüminyum doğramalıdır. 1.katta İdari bölüm iç odalar genelde alüminyum bölmeli, personel-çalışma odaları zemini laminat parke kaplı kaliteli yapılmış, asma tavanlı spot ışıklandırma sitemlidir.-2 adet depo yapısı, ikisi toplamda 2030 m2dir. zemini düğün beton ve germe profil iskeletli,yanları ve çatı örtüsü muşamba nitelikli germe branda ile kapalı alanlı giriş kapıları kumandalı kepenkli sistemli depo yapılarıdır. Yeni yapılardır. Fabrikaya bitişik Basit bekçi kulübesi ve ana binaya eklenti depolara yakın bölümde profil çatılı yanları açık saç örtülü gölgelikler mevcuttur. Çevresinde Baykent Tekstil, Çağ Tekstil, Murat makine, Küçüker Tekstil adlı büyük sanayi işletmeleri mevcut, Denizli-Organize Sanayi bölgesine giden yol olan Afyon-Ankara karayolunun 175-180 m yakınlıktadır. Akhan-Kale bölgesi ana yol kenarı sanayi işletmelerinin yoğun olduğu bölgededir. Taşınmaz çevresinde yol-su-elektrik-sanayi altyapısı, ve belediye altyapı hizmetleri mevcuttur. Ulaşımı çok yakın olan ana karayolundan geçen ulaşım araçları ile sağlanmaktadır.Taşınmaz hisseli olup,borçluya ait 1/4 hissesi satışa çıkartılmıştır.
Adresi : Akhan (Güzelköy) Mah.Eski Azim Jant Fabrikası Altında,Karayolu Altı,249 Sk. N:6 Halen Karaca Home Ev Tekstil Ürünleri Üretim Ve Paketleme Yapılan Yerdir.Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 8.006,00 m2
Ana taşınmaz nitelik : Arsa
İmar Durumu : Taşınmaz tercihli alanda,Hmax: 12,50m, Emsal-Kaks: 1,00 olarak yazılıdır.
Kıymeti : 1.806.716,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile eslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR