DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ

Denizli/Merkezefendi'de 174 m² depolu işyeri icradan satılıktır

DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117101
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : İLBADE MAH. / SARAYLAR
: 174
Yayınlandığı Gazeteler

DEHA 20 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/48 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 10:15
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
3. İCRA DAİRESİ

2018/48 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli ili,Merkezefendi İlçesi, Bakırlı Mah. ,M22A22B1A Pafta , 3585 ada, 5 parselde kayıtlı 331,00m² alanlıarsavasıflı taşınmazda; Bodrum + zemin katta , 95/331 arsa paylı , 6 B.B. nolu işyeri+ depo vasıflı taşınmaz BinadaBodrum katta işyeri deposu (6 B.B. nolu işyeri ) ve ortak alan , zemin katta 6 B.B. nolu işyeri , 1. Normal katta 1,2 B.B. nolu meskenler , 2. Katta 3 B.B. nolu mesken , 2 + çatı arası katta 4,5 B.B. nolu meskenler vardır.Binanın içi dışı sıvalı apt. giriş kapısı ve merdiven korkulukları aliminyum doğ.lı ,merdivenler mermer kaplamalıdır.Bina asansörlü üzeri çatılıdır. 6 B.B. noluişyeri + depo ;Bodrum katta 59,85 m2= net alanlı ( 65,05 m2 = brüt alanlı ) , zemin katta 114,38 m2= net alanlı ( 131,04 m2 = brüt alanlı ) olmak üzereToplamda 174,23m² net alanlıdır. Dış cephe kapı ve pencereleri aliminyumDoğ.lıdır. Zeminzemin katta seramik bodrum katta betondur.Bodrum kata zemin kat içinden merdivenle inilmektedir.Zemin katta plastik doğ. İle çevrelenmiş büro kısmı oluşturulmuştur.Ayrıca wc. si vardır.Isıtma bireysel doğalgaz kombili olup ısıtma alt yapısı vardır. Lakin petekler, kombi ve abonelik yoktur. Duvarlaralçı sıvalı badanalı tavan taş yünü asma tavanlıdır.Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz; İlbade Mah. De 121 sokağa cephelidir.İlbadı Eski Mezarlığa, Örnek Caddesine , 1. Ve 2. Sanayi Sitesine , Hacı Veys Camiine ,Bakırlı Aile Sağlığı Merkezineyakın konumdadır. Ulaşımıher türlü vasıtayla çok kolaydır.Merkezefendi Belediyesinin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : TaşınmazİlbadeMah. ,121 Sokak , No= 16,Gölkent Apt. ,Zemin Kat , Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 331 m2
Arsa Payı : 95/331
İmar Durumu :Merkezefendi İlçesi Uygulama İmar planı dahilinde; Ticaret , ayrık inşaat nizamlı , 3 kat müsadelidir. Taşınmaz üzerinde mevcut bina vardır. Ve imar planınauygun yapılaşmıştır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Beyan:6306 sayılı Kanun gereğince reskli yapıdır
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-İİK. 127 maddesi uyarınca İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçeceği, 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/48 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 14/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR