DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Merkezefendi Mahallesi'nde 45 m² dükkan icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093151
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : SARAYLAR MAH. / SARAYLAR
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ OLAY 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/90 TLMT
Muhammen Bedeli
:
283,500 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2019/90 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 4695 Ada, 44 Parsel, SARAYLAR Mahalle/Köy, 2. Ticari yolda bulunan ve kasap hali içerisinde yer alan dükkan niteliğindeki taşınmazın cephebsi kasap hali içerisine bakacak şekilde konumludur. Her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Ticari yapılaşmanın yüksek yoğunlukta olduğu bölgede yer alan taşınmazın çevresinde bankalar, kuyumcu dükkanları, ticari dükkanlar vs. vardır.Taşınmaza özel araçla veya toplu taşıma ile rahatça ulaşılabilmektedir.Taşınmazın içinde bulunan Sabanoğlu 44 ve 43 parselleri birlikte kullanmakta olup, zemin kat ve asma kat olmak üzere toplamda 90 m2 dir. Satışa çıkarılan taşınmaz sadece 44 parsel olup zemin kat ve asma kat olmak üzere toplamda 45 m2 alandan oluşmaktadır.Taşınmaz soğuk hava deposu, wc-lavabo mutfak gibi hacimler olmak üzre tek hacimden oluşmaktadır.Zeminler ve duvarlar seramik kaplama, tavanlar pwc asma tavandır.İşyeri giriş kapısı ve vitrinler alüminyum doğramadır.
Adresi : Saraylar Mah. Enverpaşa Cad. Kasap Hali Sitesi,No:1/18/1 Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 45 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ticari alan içerisindedir.
Kıymeti : 283.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/90 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR