DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Honaz'da 2 adet mermer fabrikası binası ve eklentileri icradan satılıktır

DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112690
Şehir : Denizli / Honaz
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5138 Esas
Muhammen Bedeli
:
3,800,788 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
8. İCRA DAİRESİ

2018/5138 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Honaz İlçe, 249 Ada, 1 Parsel, Dereçiftlik Mahalle/Köy,Honaz İlçesi Dereçiftlik Mahallesi Denizli Kocabaş-Dereçiftlik Islah Organize Sanayi bölgesinde bulunan 249 ada 1 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde 2 adet mermer fabrikası binası vardır.
-1.Bina , Fabrika binası içinde mermer işleme yapılmakta, yüksek prefabrik yapı olup, çelik çatılı, panel çatı örtülüdür. Zemini beton ve mermer işlemesine uygun zemin yapısında, kapı pencereleri pvc doğramalı ve demir doğramalıdır. fabrika binası 1000,00 m2 alanındadır. Yaklaşık 10 yıllıktır.
-2.Bina fabrika Binası, betonarme prefabrik olarak yapılmış, yan panel duvarlar yapılmış, kapı pencereleri yok, prefabrik çatı makasları mevcut ancak çatı örtüsü yapılmamış, çatı üstü açık vaziyette, bu halde bırakılmış kaba inşaat halindedir. Bu fabrika binası da 1000,00 m2 alanındadır. Yeni yapıdır
-1.binaya eklenti idare binası, idare binası 1.binaya bitişik, 205 m2 alanındadır. İçinde idari büro-odalar, küçük mutfak-yemekhane işçi odaları şeklinde kullanılmaktadır. Yaklaşık 10-15 yıllıktır. İdari odalar Pvc doğramalı, zeminler seramik mermer ve parke kaplıdır.
Taşınmaz alt yolu asfalt yol olup, bu yol, Denizli D Tipi Cezaevinin yanından Ankara-İzmir yoluna bağlanmaktadır. İşletmedesanayi elektrik mevcut, Taşınmazın yola yakın alt bölümü ve yanları, arka bölümleri yani boş alanlar işlenmiş paketlenmiş mermer istif edilmiş alan olduğu, fabrika bitişik bölümde blok mermer kesim bölümü yine fabrika çevresi açık mermer alanı, paketlenmiş mermer alanları olarak kullanılmaktadır.
Taşınmaz Kocabaş Cezaevi binaları yanındaki yoldan girilip batı kesimine asfalt yoldan gidilerek ulaşımı özel araçlarla sağlanmaktadır.
Adresi : Honaz İlçesi (Kocabaş Mahallesi Kuzeyinde) Denizli Kocabaş-Dereçiftlik Islah Organize Sanayi Bölgesinde, Mermer Fabrikaları Kümesi No:14- Adresinde, HalenAts Mermer Adlı Kiracının Bulduğu Y Honaz / Honaz / DENİZLİ
Yüzölçümü : 23.863,88 m2
Arsa Payı : 981175/2386388+411887/1193194
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Yok , İnşaat tarzı Taşınmaz ve çevresi Denizli Kocabaş- Dereçiftlik Islah Organize Sanayi bölgesi alanında kaldığı, çevresinde mermer işletme fabrikaları mevcuttur.
Kıymeti : 3.800.788,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5138 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2020

Bünyamin ZAĞLI
İcra Müdür Yardımcısı
30530
e-imzalıdır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR