ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Acıpayam'da 17.240 m² fabrika icradan satılıktır

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155196
Şehir : Denizli / Acıpayam
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 22.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/460 Talimat
Muhammen Bedeli
:
3,992,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
19.06.2020 15:15
Satış Yeri
:
Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ACIPAYAM İCRA DAİRESİ

2019/460 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Acıpayam İlçe, 130 Ada, 7 Parsel, AŞAĞI Mahalle/Köy, MEZARLIKALTI ÇUKURYER Mevkii, TEK KATLI PREFABRİK İŞYERİ VE TEK KATLI KARKAS BİNA TARLASI Parsel içinde, Tek katlı çelik konstrüksiyondan yapılmış fabrika binası vardır. Bina içinde hayvan gübrelerinin kompoze hale getirilerek torbalar halinde satıldığı görüldü. Denizli-Antalya yolunun 150-200m. altında yer alan bu tesiste ; Alt yapı, yönünden elektrik, su, yol, PTT hizmetleri vardır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Fabrika Binası; Yapı çelik yapı olup, çatısı alüminyum sandviç paneldir.Duvarlar 1,50m. yüksekliğinde beton perde üzeri alüminyum sandviç duvar panelleri ile kapatılmıştır.Yerler ağır tonajlı arabaların girmesi için doatılı beton zemin yapılmıştır. Bina içinde ofis bölümleri vardır. Muhasebe, müdüriyet ve Wc-Banyo gibi mahaller yer almaktadır. Fabrika binası girişleri ve çıkışlarında motorlu geniş ve yüksek alanlı kayar kapılar vardır. Fabrika önünde yine araçların girip çıkmasında sıkıntı yaratmaması için zemin betonla kaplanmıştır. Fabrika çevresi parsel sınırlarından beton duvar ve üzerinde tel örgü ile çevrilmiştir. Fabrika girişinde kayarkapı ile girişler sağlanmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlamış olduğu inşaat sınıfları yönünden bu yapının II-B grubu yapı sınıfına girdiği anlaşılmıştır. Keşif günü itibari ile parselin boş alanlarına kavun, mısır vb. ürünler ekildiği görülmüştür. Parsel içinde 2-3 yaşlarında 8 adet 8 adet kiraz, 5 adet ceviz, 10 adet elma, 1 adet vişne, 1 adet nar, 6 adet kayısı, 5 adet badem, 7 adet armut, 4 adet, ayva, 8 adet şeftali ağacı vardır.
Adresi : Denizli-Antalya Yolu Altı Acıpayam / DENİZLİ
Yüzölçümü : 17.240 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 3.992.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/05/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 19/06/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/460 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR