HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Defne Atatürk'te dükkan icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095199
Şehir : Hatay / Defne
: 25
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ZAFER 05.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/25489 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
10.03.2020 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2019/25489 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli, Defne İlçesi, Çekmece Mahallesi, 7999 parselde kayıtlı. 262,22 m2 yüzölçümlü,Arsa vasıflı ana taşınmazda, 2/70 arsa paylı, Zemin Kat Kat irtifaklı 1 Nolu bağımsız bölümdeki DÜKKAN nitelikli tam hisseli taşınmaz Satışa konu edilecektir.
Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bina III/A yapı sınıfında, Bitişik Nizamda, Bodrum Kat +Zemin Kat,4 Normal Katolmak üzere 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmazda 12 adet Normal Daire, 11 adet dükkan olmak üzere toplam 23 adet bağımsız bölüm mevcuttur.
Binanın dış cephesi sıvalı, ancak dış cephe boyası yıpranmış durumdadır. Giriş kapısı camlı demir doğramalı. Merdiven demir korkulukludur. Binada asansör ve doğal gaz mevcut değildir.
1 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu taşınmaz Zemin Katta yer almaktadır. 3 cephesi açıktır. 2 cephe cemekanlı diğer çephe duvar örülüdür. Projesinde yapılan incelemede Net alanı 25 m2dir. 1 cephesi Ay Sokak diğer Cephesi 1. Sokak cephelidir. Düzgün olmayan bir geometrik şekle sahiptir. İş yeri olarak kullanılmaktadır.
Yerler seramik, duvarlar sıvalı ve boyalı, 2 cephe alüminyum camekandır. 3 cephesi yola bakmaktadır.
Adresi : Hatay ili ,Defne ilçesi Atatürk Mahallesi 7999 parsel Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Defne / HATAY
İmar Durumu : Defne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16.07.2019 tarih ve 3522 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/25489 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR