SUNGURLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Sungurlu'da un fabrikası ve müştemilatı icradan satılıktır

SUNGURLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133945
Şehir : Çorum / Sungurlu
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 17.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/161 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,041,795 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
SUNGURLU İLÇE ÖZEL İDARE MEZAT SALONU -Sungurlu/Çorum

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SUNGURLU İCRA DAİRESİ
2016/161 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Çorum İli, Sungurlu İlçesi, Tekbağ Mahallesi, Cilt: 2, Sayfa: 193, 475 Ada, 13 Parsel numaralı taşınmazın tamamı satılacaktır. Konu taşınmaz Beş Katlı Karkas Un Fabrikası, Beş Katlı Karkas Un Deposu, İki Katlı İdare Binası, Tek Katlı Karkas Buğday Deposu ve Tarla vasfında kayıtlı olan taşınmazdır. Çorum - Ankara karayolunun 4.Km. de (Ankara istikameti) bulunan taşınmazın etrafı duvar ve tel örgü ile çevrili olup, faal olmadığı tespit edilen, 1999 yılında inşa edilmiş fabrika ve müştemilatlarının mevcut olduğu, yapıların; elektrik, su ve kanalizasyon gibi alt yapıya sahip olduğu, yapıların önünün kilit parke taş ve grobeton kaplı olduğu tespit edilmiştir. İmar durumuna göre: Emsal: 0,50, Hmax = 9,50 m. olacak şekilde yapı koşullarına sahip “Ticari Alan” olarak işaretli, (1600 m2) yol ve parka terki bulunan, (235 m2) yoldan ihdası gereken taşınmazın bulunduğu bölge olduğu görülmüştür.

Bekçi Kulübesi:
Tek katlı, tek odalı olan bina, 12,00 m2 alanındadır. Yığma kagir olarak inşa edilmiştir. Çatısı ahşap, üzeri M.T.Kiremitle örtülüdür. Tavan, iç ve dış duvar yüzeyleri sıvalı, badanalı ve boyalı, zemini suni mermer plak kaplama, kapı ve pencereleri ahşap doğrama, üzerleri yağlı boya ile boyalıdır. Mülga Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca yayınlanan yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2 maddesi gereğince; II Sınıf ve B Grubu yapı sınıfına dahildir. 19 yıl önce yapıldığı tespit edilen yapının yaşı ve halihazır durumu itibariyle yapı yıpranma oranı: % 30’dur.

Kuruluk:
87,00 m2 alanındadır. İki katlı idare binasına güneyden, depoya batıdan bitişiktir. Karkası ve çatısı çelik, üzeri alüminyum trapez levhalarla örtülüdür. Önü açık, diğer cepheleri duvarla örülü, duvarları kaba sıvalı, zemini beton kaplıdır. Mülga Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca yayınlanan yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2 maddesi gereğince; I Sınıf ve A Grubu yapı sınıfına dahildir. 19 yıl önce yapıldığı tespit edilen yapının yaşı ve halihazır durumu itibariyle yapı yıpranma oranı: % 35’dir.

Depo (1):
40,00 m2 alanındadır. İki katlı idare binasına batıdan, kuruluğa güneyden bitişiktir. Yan yığma kagir olarak inşa edilmiştir. Ahşap makas çatılı, üzeri M.T.Kiremitle örtülüdür. Duvarları kısmen sıvalı, zemini beton kaplıdır.
Mülga Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca yayınlanan yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2 maddesi gereğince; 1 Sınıf ve A Grubu yapı sınıfına dahildir. 19 yıl önce yapıldığı tespit edilen yapının yaşı ve halihazır durumu itibariyle yapı yıpranma oranı: % 35’dir.

İdare Binası:
Zemin katı: 103,00 m2, Normal katı: 123,00 m2 alanında olmak üzere toplam: 226,00 m2 alanında, yığına kagir yapı tarzında inşa edilmiştir. İki katlıdır. Ofis, laboratuar, koridor, mutfak ve tuvalet ve banyo gibi mahallere sahiptir. Isınması kalorifer ile sağlanan binanın duvarları saten alçı ve tavan yüzeyleri çimento, kireç ve kumlu harçla sıvalı, üzeri badanalı, zeminleri suni mermer plak kaplı, dış cepheleri sıvalı, üzeri akrilik boyalı, kapı ve pencereleri ahşap, üzeri yağlı boyalı olan taşınmazın çatısı ahşap, üzeri M.T.Kiremitle örtülüdür. Mülga Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca yayınlanan yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2 maddesi gereğince; III Sınıf ve B Grubu yapı sınıfına dahildir. 19 yıl önce yapıldığı tespit edilen yapının yaşı ve halihazır durumu itibariyle yapı yıpranma oram: % 30’dur.

Silo Temelleri:
5,70 m. yarıçapında, ortalama 70 cm yüksekliğinde C20/25 Dozlu, 2 adet betonarme silo temelinin mevcut olduğu görülmüştür. 19 yıl Önce yapıldığı tespit edilen yapının yaşı ve halihazır durumu itibariyle yapı yıpranma oranı: % 50’dir.

Un Fabrikası Binası:
Un fabrikası, un deposu, buğday silosu ve ek bina ile birlikte toplam: 2.326,00 m2 alanındadır. Betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Teras çatılıdır. İç ve dış cepheleri sıvalı (2 katlı olan ve 314 m2 olan kısmın dış cephesi sıvasızdır), badanalı ve boyalı, zeminleri dökme mozaik kaplama, kapı ve pencereleri demir doğramadır. Mülga Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca yayınlanan yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2 maddesi gereğince; III. Sınıf ve A Grubu yapı sınıfına dahildir. 19 yıl önce yapıldığı tespit edilen yapının yaşı ve halihazır durumu itibariyle yapı yıpranma oranı: % 25’dir.

Depo (2):
10,00 m2 alanındadır. Fabrikaya doğu yönünden bitişiktir. Yarı yığma kagir olarak inşa edilmiştir. Ahşap sundurma çatılı, üzeri M.T.Kiremitle örtülüdür. Kapısı alınmış, duvarları kısmen çatlamış ve sıvalı, zemini beton kaplıdır. Mülga Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca yayınlanan yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2 maddesi gereğince; I Sınıf ve A Grubu yapı sınıfına dahildir. 19 yıl önce yapıldığı tespit edilen yapının yaşı ve halihazır durumu itibariyle yapı yıpranma oranı: % 45’dir.

Kantar Binası:
79,00 m2 alanında, yığma kagir yapı tarzında inşa edilmiştir. Tek katlıdır. Soyunma, yemekhane ve tuvalet gibi mahallere sahiptir. Isınması soba ile sağlanan binanın duvarları saten alçı ve tavan yüzeyleri çimento, kireç ve kumlu harçla sıvalı, üzeri badanalı, zemini suni mermer plak kaplı, dış cepheleri sıvalı, üzeri akrilik boyalı, kapılan ahşap ve demir doğrama, pencereleri ahşap, üzeri yağlı boyalı olan taşınmazın çatısı ahşap, üzeri M.T.Kiremitle örtülüdür. Mülga Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca yayınlanan yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2 maddesi gereğince; III Sınıf ve A Grubu yapı sınıfına dahildir. 19 yıl önce yapıldığı tespit edilen yapının yaşı ve halihazır durumu itibariyle yapı yıpranma oranı: % 30’dur.

Trafo Binası:
Tek katlı, tek odalı olan bina 20,00 m2 alanındadır. Yığma kagir olarak inşa edilmiştir. Çatısı ahşap, Üzeri M.T.Kiremitle örtülüdür. Tavan, iç ve dış duvar yüzeyleri sıvalı, badanalı ve boyalı, zemini beton kaplı, kapı ve pencereleri demir doğrama, üzerleri yağlı boya ile boyalıdır. Mülga Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca yayınlanan yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2 maddesi gereğince; II Sınıf ve B Grubu yapı sınıfına dahildir. 19 yıl önce yapıldığı tespit edilen yapının yaşı ve halihazır durumu itibariyle yapı yıpranma oranı: % 30'dur. ' DENİLMEKTEDİR.

Adresi : Tekbağ Mahallesi 475 Ada -13 Parsel Savaşlar Un Fabrikası Sungurlu / ÇORUM
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 2.041.795,13 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:30 - 14:33 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 14:30 - 14:33 arası
Satış Yeri : SUNGURLU İLÇE ÖZEL İDARE MEZAT SALONU -Sungurlu/Çorum

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/161 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR