ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 18 m² dükkan hissesi icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113939
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ÜÇTUTLAR MAH. / KARAKEÇİLİ
: 18
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/33982 ESAS
Muhammen Bedeli
:
97,500 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 14:25
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 14:25
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binası 2. Kat Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2019/33982 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Satışı yapılacak taşınmaz; Çorum İli, Merkez İlçesi, Üçtutlar Mahallesi, Ada: 2360 Parsel: 191 de kayıtlı, ana gayrimenkulü 877,22 m² yüzölçümünde, Arsa vasfında, Kat İrtifakı yapılı, 2/405 arsa paylı, zemin katta yer alan, ¾ hisse oranında borçlu adına kayıtlı 3 bağımsız bölüm numarası ile Dükkan niteliğinde tapuda kayıtlıdır. taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizam,bodrum kat + zemin kat + 7 normal kat olmak üzere 9 katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi sıva üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalı olup, çatısı ahşap oturtma üzeri M.T kiremit kaplamalıdır. Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; IV. Sınıf A Grubu yapılar sınıfına dâhildir. 3 Numaralı Bağımsız Bölüm: Çorum Tapu Müdürlüğünde incelenen onaylı mimari projesine göre işyeri net 18,15 m² alanlıdır. Hâlihazırda bitişiğindeki 2 ve 4 nolu bağımsız bölümlerden ayıran duvarlar kaldırılmış bu bağımsız bölümler ile birlikte kullanılmaktadır. İşyeri Fatih Caddesine 3,00 metre cephelidir. Vitrini demir doğrama üzeri cam, zemini seramik kaplamalıdır. İşyerinde taş yünü asma tavan uygulaması bulunmaktadır.
Adresi: Üçtutlar Mahallesi, Fatih Caddesi No: 16-C Merkez/ÇORUM posta adresinde
Arsa Payı : 2/405
Yüzölçümü :877,22 m² (taşınmazın bulunduğu binanın arsasının)
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı BİTİŞİK NİZAM 8 KAT, TİCARET + KONUT alanı
Kıymeti: 97.500,00 TL (satışı yapılacak olan taşınmazın borçluya ait 3/4 hissesinin değeri)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri: Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binası 2. Kat Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/33982 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR