ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorlu'da 135 m² işyeri icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113209
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ÇORLU
: 135
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1274 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
ÇORLU 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU(ZEMİN KAT)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2019/1274 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli Çorlu İlçesi, Nusratiye mahallesi Eski bağlar Mevkii, 2232 Ada 7 parseldeki 3.000,00m2 yüzlölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunanan 8/200 arsa paylı B Blok ,Zemin Kat 2 nolu bağımsız bölüm (dükkan),imar palınında E=2,00,Hmax=serbest yapılaşma şartınasahip konut alanında bulunmaktadır.Yapı ruhsattarihi 11/07/2014 olup bağımsız bölümün net yüzölçümü 150,00m2 den azdır. Bağımsız bölüme ait yapı kullanmaizin belgesi bulunmamaktadır.taşınmazın bulunduğu binanın yapı ruhsat tarihin 12 EKİM 2004 sonrasına denk geldiği ve yapıkullanma izin belgesi (iskan) almadan herhangi birsinai faaliyetin yapılamayacağı anlaşılmaktadır .taşınmaza ait yapı kullanma izin belgesi olmadığı müddetçe ticari faaliyet yapılabilme durumubulunmamaktadır. iş bu sebeple taşınmazısın iskansız olduğunun öğrenilmesine, taşınmazın ulaşım elektrik su temzilikve altyapı hizmetlerinden fayadalanan bir konumdayer almaktadır. taşınmaz üzerinde A ve B bloktan oluşansite bulunmaktadır.Sitenin arka Cephesinde kamelya ve çocuk oyun parkı bulunmaktadır. Mesken Bodrum kat + zemin kat+5 normal kattan oluşandış cephesi ısı yalıtımı uygulanmış dış cephe boyası ile boyalı, merdiven basamak ve rihtlarımermer kaplı merdiven korkulukları alüminyum olan B Blokta yer almaktadır. Binanın pencere doğaramaları cift cam pvcdir. Bina içerisindedoğalgaz tesisatı tamamlanmıştır. Binadaasansör bulunmakatadır. eski bağlar 2. Sokağa cepheli olan dükkanının dış cephesi alüminyumdoğramadır. Depo olarak kulanılan dükkanının zemin kaplaması seramik duvar ve tavanları boyalıdır. dükkan brüt 135,00m2dir. iş bu bilgiler müdürlüğümüze sunalan 22/07/2019 tarihli bilirkişi raporundan alınmıştır.
Adresi : Tekirdağ ili Çorlu ilçesi Hürriyet Mahallesi Eski Bağlar 2. Sokak B blok No:16
Yüzölçümü : 3.000,00 m2
Arsa Payı : 8/200
İmar Durumu : kayındaki gibidir
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kayındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU(ZEMİN KAT) -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1274 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR