ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 74 m² iş yeri icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130838
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : KIZILPINAR MAH. / ÇERKEZKÖY
: 74
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1794 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ


2019/1794 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 292 Ada, 16 Parsel, KIZILPINAR Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz meskenin bulunduğu bina mimari projesine göre B+Z+5N kattan oluşmaktadır. Binanın dış cephesi izolasyonludur. Binanın zemin+bodrum katında 1 adet depolu işyeri, zemin katında 1 adet mesken ve normal katların her birinde ikişer adet mesken olmak üzere toplam olarak 12 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın mesken olarak kullanılan bağımsız bölümlerine girişi binanın kuzey cephesinden sağlanmaktadır. Binanın mesken giriş kapısı camlı demir kapıdır. Binanın mesken girişi zemini ve merdiven basamakları mermer, giriş holü duvarları kısmen duvar kağıdı kaplı kısmen sıva üzeri boyalıdır. Bina merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Çatısı kiremit kaplıdır. Binada asansör mevcuttur. Mimari projesine göre III-B yapı sınıfında, taşıyıcı sistemi B.A.K, kullanma amacı konut+işyeridir. Bina 3 yaş civarında olup, yıpranma payı % 4'tür.Mesken niteliğindeki 2 nolu bağımsız bölüm birinci katta bulunmakta olup giriş kapısı çelik kapıdır. Antre, yatak odası, çocuk odası, salon, mutfak, banyo, Wc ve 1 adet balkondan müteşekkildir. Yerinde yapılan incelemede antre, salon ve çocuk odasının zemini laminat parke, duvarlar alçı sıva üzeri duvar kağıdı kaplıdır. Salonda asma tavan ve spot aydınlatma mevcuttur. Çocuk odası, yatak odası ve mutfakta kartonpiyer yapılıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları alçı sıva üzeri duvar kağıdı kaplı, tezgah mermerit, tezgah alm seramik, tezgah altında ve üstünde ahşap dolaptan yapılıdır. Banyo zemin ve duvarları seramiktir. Banyoda lavabo, duş teknesi, kabini ve klozet mevcuttur. Balkon zemini seramik kaplı duvarlar boyalıdır. Pencereler ısıcamlı PVC doğrama, iç kapılar ahşap kapıdır. Wc zemin ve duvarları seramik olup hela taşı ve lavabo mevcuttur. Bağımsız bölüm kombi sistem doğalgazlıdır. Binanın batı cephesinde yer almaktadır. Bağımsız bölümün net alam 74,00 m2'dir. Taşınmazın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, internet, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye ve altyapı hizmetleri ile ulaşım imkanlarından faydalanabilecek konumda olup, okul, park gibi hizmet ve sosyal donatı alanlarına yakın mesafededir. Yerleşim alam içerisinde yer almaktadır. Bölgede teknik ve sosyal altyapı tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden iyi derecede istifade edilmektedir.Taşınmaz Çerkezköy Belediyesine 3944 metre, Yıldırım Beyazıt OSB?ye 2788 metre, Kızılpmar Hürriyet caddesine 677 metre, Çerkezköy Çenter AVM?ye 4670 metre, Kızılpınar Gazi Mustafa Kemal Ortaokuluna 80 metre, Çerkezköy İrmet Hastanesine 4245 metre, Çerkezköy-Çorlu yoluna 2126 metre kuş uçuşu mesafededir.
Adresi : Kızılpınar Mah. 48.Sok. No:14 K:1 D:2 (Tapuda 292 Ada 16 Parsel 2 Nolu Bb) / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 412 m2
Arsa Payı : 104/1284
İmar Durumu : İnşaat tarzı Çerkezköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik
Müdürlüğünden alman bilgiye göre T.A.K.S.:0.40, K.A.K.S.:2.40, ayrık nizam, 6 kat, konut alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (takibe konu kredi/borç konut kredi finansmanından kaynaklanması nedeniyle)
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 21/12/2016 tarihli yönetim planı,aile konutu şerhi,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir.Takibe konu kredi/borç konut kredi finansmanından kaynaklanması nedeniyle ihale katılımcıları KDV'den muaftır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1794 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR