ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/Zafertepe'de 72 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181851
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ZAFERTEPE MAH. / ZAFERTEPE
: 72

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13940 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2020 10:35
İkinci Satış Günü
:
03.09.2020 10:35
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2018/13940 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 26642 Ada, 8 Parsel, ZAFERTEPE Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Göktürk Mahallesi 115.Cadde no: 21/A Çankaya /ANKARA adresine tekabül etmektedir. Taşınmaz çevresinde, çoğunlukla konut binaları ile konut altı iş yerleri bulunmaktadır, çevre yapılaşması tamamlanmış ve altyapı hizmetlerinden faydalanan bir konumdadır, parsel belediye sınırarı içerisindedir, taşınmaz 617,00 m² yüzölçümlü arsa üzerine kuruludur, 3/b yapı sınıfında, betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, 2 bodrum +zemin+3 normal kat ve 10 adet bağımsız bölümden oluşacak şekilde oluşmaktadır, 9 nolu bağımsız bölüm nolu dükkan nitelikli taşınmaz ana yapının 1 .Bodrum katında, bina girişine göre sol tarafta konumludur, taşınmaz mimari projesine göre; dükkan -wc hacimlerinden oluşmakta olup, mahallinde yapılan incelemede projeye aykırı olarak bölümlemeler yapıldığı ve mevcut durumda 1 oda, mutfak nişi, kombi odası /WC mahallerinden oluştuğu görülmüş olup ayıca mimari projeye aykırı olarak dükkan girişine göre sol trafta yer alan girinti kısmındaki duvarın, bina kontür hizasına kadar ötelenmesi suretiyle yaklaşık brüt 3 m²'lik büyüme yapıldığı görülmüştür, mahallinde yapılan ölçümlerde net 72 m², brüt 80 m² kullanım alanına sahip olduğu hesaplanmıştır, dükkanın vitrin cmlı alüminyum doğrama vitrin cephesi bulunmaktadır, oda mahallinin zemini laminant parke. dükkan bölümü seramik kaplıdır ,duvarları alçı sıva üzeri boya kaplıdır, tavanda kartonpiyer ve spor aydınlatma mevcuttur, ısınma kombili sistem kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır, halihazırda TEKEL dükkanı olarak olarak işletilmektedir .Ayrıntılı bilgi bilirkişi raporunda mevcuttur .
Adresi : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Zafertepe Mah. 26642 Ada, 8 parsel, Bodrum kat 9 nolu bağımsız bölüm dükkan
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir .
1. Satış Günü : 06/08/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 03/09/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13940 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR