ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya/İlkadım Mahallesi'nde 32 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181900
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : İLKADIM MAH. / DİKMEN
: 32

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/15307 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
15.09.2020 11:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2013/15307 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 2818 Ada, 19 Parsel, İLKADIM Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Ankara İli ,Çankaya İlçesi, İlkadım Mahallesi ,Dikmen Caddesi 2818 ada 19 Parsel üzerindeki 201 kapı nolu binanın zemin katındaki 1 nolu mesken ve eklentisi kömürlükten ibarettir .dir .Satışa konu taşınmaz 3 B yapı sınıfında ,betonarme karkas yapıda bina ikiz blok nizamda zemin kat 3 normal katlı olarak inşa edilmiş bina 40-45 seneliktir, satışa konu taşınmazın tadilatla 3 adet iş yeri özelliğinde dükkana çevrilldiği tespit edilmiş ,bölgede elektirik ,su,kanalizasyon, gibi iher türülü belediye hizmeti mevcuttur ,A-NOLU DÜKKAN:Kuru temizlemeci olarak kullanılan dükkan 32,00 m² miktarında olup taban kaplaması laminat, duvarlar kağıt kaplama ve avan taşyünü ile yapılmıştır, giriş cephesi camekan ve giriş kapısı alüminyum doğramadır .B NOLU DÜKKAN :Telefon aksesuarları satmakta olup 27,00 M2 civarındadır ,taban döşemesi seramik kaplı ,duvarlar plastik boya tavan alçıpendir ,,giriş cephesi camekan ve giriş kapısı alüminyum doğramadır C NOLU DÜKKAN :Camcı dükkanı olarak kullanılan bölüm 14,00 m2 dir ,taban döşemesi seramik kaplı ,duvarlar plastik boya tavan alçıpendir. giriş cephesi camekan ve giriş kapısı alüminyum doğramadır. Dükkanların elektrik ,su tesisatları,armatürleri ,mevcut ve kullanılır durumdadır .,
Adresi : Ankara İli Çankaya İlçesi İlkadım Mah. Dikmen caddesi 2818 ada 19 parsel 201 kapı nolu binazemin kat 1 nolu mesken
Yüzölçümü : 462,00 m2
Arsa Payı : 10/180
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir .
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 15/09/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/15307 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR