BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Yıldırım'da 134 m² dükkan icradan satılıktır (Çoklu satış)

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133924
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : TEFERRÜÇ MAH. / SETBAŞI
: 134
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 17.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11233 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA 13. İCRA DAİRESİ
2019/11233 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Borçlu adına kayıtlı Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Teferrüç Mahallesi, 764 ada, 16 parselde kayıtlı 190,63 m2 yüzölçümünde arsa vasıflı ana taşınmazda 17/188 arsa paylı, 1.bodrum kat, 1 nolu DÜKKAN vasıflı taşınmaz; Bursa İli Yıldırım İlçesi Teferrüç Mahallesi 2.Menekşe Cad. No:32 açık posta adresinde konumludur. 1 nolu bağımsız bölüm binanın ön cephesinden bakıldığında 1.bodrum katta, bina girişinin sol tarafında doğu cephesinde yer almaktadır. Ana gayrimenkul, 190,63 m2 yüzölçümlü arsanın üzerinde betonarme karkas strüktüründe, bitişik nizam, 3/B Yapı gurubunda inşa edilmiş 7 katlı konut binasıdır. Taşınmazın bulunduğu bina 2.bodrum+zemin+4 normal kat olmak üzere 7 katlıdır. Binada 1.bodrum katta bina girişi ve 1 nolu dükkan, zemin ve normal katlarda da 2'şer mesken olmak üzere toplam 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Ana giriş kapısı ferforje demir doğramadır. Bina merdivenleri ve kat sahanlıkları mermer kaplamalıdır. Merdiveni alüminyum korkulukludur. Binada asansör ve kapalı otopark mevcut olup, özel güvenlik bulunmamaktadır. Taşınmazın net alanı yaklaşık 124 m2 ve brüt alanı da yaklaşık 134 m2 dir. Dükka giriş ve cephe pencereleri alüminyum doğramadır. Dükkan içinde bulunan wc kapısı ise pvc esaslı malzemedendir. Zemini seramik kaplamalıdır. WC duvarları tavana kadar seramik kaplamalı olup, alaturka tuvalet taşı ve lavabo bulunmaktadır. Duvarları saten boyalı, kısmen duvar kağıdı da kaplamalıdır. Tavanında ayrıca özel aydınlatmalı alçıpan asma tavan bant bulunmaktadır. Taşınmaz ısıtılmamaktadır. Taşınmaz içinde dükkan holü ile 1 adet wc hacimleri bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölge yeni yerleşim yeridir.Bölgede genelde deprem sonrası inşa edilmiş, bitişik nizam, 5-7 katlı müstakil konut binaları bulunmaktadır. Ancak az da olsa deprem öncesi inşa edilmiş binalar da bulunmaktadır. Bölgede ana caddeler üzerinde bulunan binaların zemin katları genelde dükkan ve ticarethane, ara sokaklarda ise konut, normal katları da konut kullanım amaçlıdır. Bölgede her türlü alt yapı ve belediye hizmetleri bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu 2.Menekşe Caddesinde alt yapı ve yol çalışmaları devam etmektedir. Taşınmazın yakın cevresinde Teferrüç Ali Osman Gür İlkokulu, Teferrüç Camii, Teferrüç Çamlık Parkı, Piremir 100.Yıl Parkı, Teleferik Tesisleri, Mümin Gençoğlu Parkı, konut ve boş arsalar bulunmaktadır. Konu taşınmaz Teleferik Caddesine yakın olduğundan toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaydır.
Yüzölçümü : 124 m2
Arsa Payı : 17/188
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Teferrüç ve civarı uygulama imar planı revizyonu kapsamında, bitişik nizam, 12.50 m. (4.kat) konut bölgesi alanında kalmakta olup, 05/01/2012 tarih ve 534/14 sayılı yeni yapı ruhsatı ile 22/05/2015 tarih ve 605/06 sayılı tadilat yapı ruhsatı bulunmaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
Kaydındaki Şerhler : Bu parseldeki bina krokisinde görüldüğü gibi A-1.61 m2 olarak yola tecavüzlüdür.
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Borçlu adına kayıtlı Bursa İli, Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mahallesi, Köyiçi mevkii, 2233 ada, 7 parselde kayıtlı 629,78 m2 yüzölçümünde arsa vasıflı ana taşınmazda 1/20 arsa paylı, A Blok, zemin kat, 1 nolu MESKEN vasıflı taşınmazın borçluya ait 15/100 payı; Bursa İli Nilüfer İlçesi İhsaniye Mahallesi Duyu Sk. Bostancı 3 (A Blok) Apt. No:7 Zemin Kat 1 nolu mesken açık posta adresinde konumludur. 1 nolu bağımsız bölüm binanın ön cephesinden bakıldığında zemin katta, bina girişinin sağ tarafında yer almaktadır. Ana gayrimenkul, 629,78 m2 yüzölçümlü arsanın üzerinde betonarme karkas strüktüründe, bitişik nizam, 3/B Yapı gurubunda A ve B blokları olarak inşa edilmiş 6 katlı konut binasıdır. Taşınmazın bulunduğu A blok bodrum+zemin+4 normal kat olmak üzere 6 katlıdır. Her katta 2'şer mesken olmak üzere A ve B blokta toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın bodrum katında bina girişi, ara bahçeye geçiş tüneli, kapalı otopark ve daha sonradan yapılmış olan ve kapısında 11 no bulunan daire bulunmaktadır. Bina dış cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Ana giriş kapısı ferforje demir doğramadır. Bina merdivenleri ve kat sahanlıkları mermer kaplamalıdır. Merdiveni yağlı boyalı demir korkulukludur. Binada asansör ve kapalı otopark mevcut olup, özel güvenlik bulunmamaktadır. Bina bitişik nizam inşa edildiğinden çevre düzenlemesi bulunmamaktadır. Taşınmazın net alanı yaklaşık 106 m2 ve brüt alanı da yaklaşık 117 m2 dir. Daire giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, pencereleri ve balkon kapısı ise pvc esaslı malzemedendir. Giriş holü, mutfak, salon ve oda zeminleri laminat parke, diğer mahallerin ise seramik kaplamalıdır. Islak hacim duvarları yaklaşık tavana kadar seramik kaplamalıdır. Banyoda duşa kabin, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Duvarları saten boyalı, tavanları kartonpiyer uygulamasızdır. Mutfak dolapları mdf, tezgahı ise mermerittir. Taşınmaz doğalgaz kombili sistem ile yerden ısıtmalıdır. Taşınmaz içinde giriş holü, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 1 adet balkon hacimleri bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölge eski yerleşim yeridir.Bölgede genelde deprem öncesi, eski yönetmeliklere göre, bitişik nizam, 4-7 katlı ve deprem sonrası inşa edilmiş bitişik nizam 5 katlı müstakil konut binaları bulunmaktadır. Bölgede, ana caddeler üzerinde bulunan binaların zemin katları genelde dükkan ve ticarethane, ara sokaklarda ise konut, normal katları da konut kullanım amaçlıdır. Bölgede her türlü alt yapı ve belediye hizmetleri bulunmaktadır. Taşınmazın yakın cevresinde Cavit Çağlar İmam Hatip Ortaokulu, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, Nilüfer Kaymakamlığı ve Belediye Binası, vergi daireleri, parklar, konut ve yok denecek kadar boş arsa bulunmaktadır. Konu taşınmaz Tuna ve Kanuni Caddelerine yakın olduğundan toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaydır
Yüzölçümü : 106 m2
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli fethiye-ihsaniye revizyonu uygulama imar planı kapsamında, bitişik nizam, 15,50 m. (5.kat) konut alanında kalmakta olup, 23/08/1999 tarih ve 233/18 sayılı yapı ruhsatı bulunmaktadır.
Kıymeti : 32.250,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.27 Maddesine göre Satış ilanının tebliği: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7 Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11233 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR