BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Osmangazi'de 16 m² büro icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01121130
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : TUZPAZARI MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 1+0
: 16
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 25.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3737 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 13:45
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 13:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2017/3737 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı :Bursa İli, Osmangazi ilçesi, Tuzpazarı mah. de kain Tapu Sicilinde 4414 ada, 4
parselde kayıtlı 189,59 m2 sahalı kat irtifakı tesis edilmiş arsa niteliğindeki gayrimenkulde 3. katta
6/231 arsa paylı 15 nolu büronun tam hissesi.
İmar Durumu: Taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli Koruma amaçlı uygulama İmar Planı dahilinde mevcut yapı parseli olduğu belirtilmektedir.
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi ilçesi, Tuzpazarı mah. Ürün caddesi No:37 adresinde yer alan Aktuğcucan İşhanın da 4. Katta 15 nolu bürodur. Parsel üzerinde betonarme karkas sistemde inşa edilmiş bodrum + zemin + asma + 3 normal kattan oluşan altı katlı yapı bulunmaktadır.Binada asansör yoktur. Merdivenler mermer kaplıdır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Binada doğalgaz vardır. 15 nolu büro binanın son katındadır. Binanın üzerinde kiremit örtülü çatı vardır.Büro net 16 m2 alanındadır. Komşu 16 nolu büro ile birleştirilmiş birlikte büro olarak kullanılmaktadır. İçeride ıslak hacim yoktur. Büro Kuzey yöne /Haşim İşcan Caddesine cephelidir.Taşınmazın bulunduğu bölge şehir merkezine ortalama 1 km doğuda kalmaktadır. Taşınmazın cephe aldığı Haşim İşcan caddesi şehrin ana arteridir. Yakın çevrede 4-5 katlı iş yerleri bulunmaktadır. Bölgede her türlü kamu hizmetleri ve otopark bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım çok kolaydır.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3737 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligatların bila tebliğ dönmesi halinde iş bu ilanın İİK Madde 127 gereğince tebligat yerine geçeceği ilan olunur.21/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR