ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Bursa Orhangazi'de natamam 376 m² asma katlı dükkan icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155501
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : ARAPZADE MAH. / ORHANGAZİ
: 376
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/240 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
575,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.06.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.07.2020 10:00
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ
2019/240 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Söz konusu taşınmaz Bursa ili Orhangazi ilçesi Arapzade mah. 368 ada 100 parsel 246m2 tapu alanı niteliği arsa vasflı ana taşınmazın bağımsız bölüm niteliği dükkan olan kat irtifakı bulunan 80/246 arsa paylı zemin+asma kat 7 nolu bağımsız bölümün tamamı borçluya ait olan taşınmaz bursa ili orhangazi ilçesi arapzade mahallesi arkaltı caddesi arkaltı 5. sokak no:12/7 adresinde yer almaktadır. taşınmazın bulunduğu bina mimari projesinde zemin asma 5 normal ve çatı katından ibarettir zemin katta 7 nolu dükkan asma kat 7 nolu dükkan devamıdır. taşınmazın onaylı mimari projesi incelenmiş olup mimarı projesine göre zemin kat net 185 m2 brüt 194 m2 asma katı net 174 m2 brüt 182 m2 olmak üzere toplamda 376 m2 brüt kullanım alanlıdır. fiiliyatta zemin katta taşınmazın yaklaşık 3m2 lik kısmı ana merdiven holüne dahil edilmiş durumdadır ayrıca mutfak mahallinin bölme duvarları inşa edilmiş durumdadır asma katta taşınmazın kendi galeri boşluğunun yaklaşık 4m2 si ortak olan yaklaşık 7m2 alanlı galeri boşluğunun tamamı taşınmazın asma kat kullanımına dahil edilmiştir. ayrıca yine asma katta taşınmazın yaklaşık 2m2 si ana merdiven holüne dahil edilmiş olup ana merdiven holüne dahil edilmiş olup ana merdiven holüne de yaklaşık 2m2 si taşınmazın kullanıma dahil edilmiş durumdadır. fiiliyatta natamam olan taşınmazın mimari projesinde zemin katı dükkan mutfak ve wc mahallerinde asma katı dükkan mahallinden ibarettir taşınmazın tüm zeminleri beton vaziyette olup duvarları sıvasız ve boyasız vaziyettedir. dış cephe doğramaları bulunmamaktadır. söz konusu taşınmaz durumu keşif tarihi tamamlanma oranı yaklaşık %50 seviyesindedir. bölge şehir merkezine orta uzaklıkta konumlu olup ayrık nizam 5 ila 6 katlı binalarda oluşmaktadır.
Yüzölçümü : 371 m2
Arsa Payı : 80/246
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişi nizam altı(B-6) katlı konut ve ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 575.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/07/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Orhangazi hükümet konağı karşısı kapalı pazar yeri A Blok Kat:2 No:35 -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/240 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR