BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer'de 80 m² büro icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181106
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BEŞEVLER MAH. / BEŞEVLER
Bina Yaşı : 4
: 80

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU ULUYOL/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/5 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 561 Ada, 5 Parsel, BEŞEVLER Mahalle/Köy, B Blok, 2. Kat, 17 Nolu Bağımsız Bölüm Beşevler Mahallesi,Yıldırım Caddesi,Karya Modern İşhanı B blok No:254 dış kapı nolu,dış giriş kapılı olan,6 katlı binanın 2.Kat.17 İç Kapı nolu,brüt 80.00 m2,net 65.00 m2 alanında olup Çelik kapılı,yerler laminent parke,tavanlar spot lambalı,Kapılar Amerikan lake,pencereler alüminyum olup,18 nolu ofisle birleştirilerek Bursada Bugün Gazetesi adı ile kullanılan taşınmazdır.Wc.zemini ve duvarları seramik,lavabo ve klozet mevcuttur.4 yıllık binadır. Karşısında Süleyman Cura Ortaokulu bulunmakta,işlek cadde üzerinde,otoparkı mevcuttur.Zemin katlarda işyerleri bulunmaktadır.Binada işyeri olarak kullanılan ofisler vardır. Ulaşım kolay olup toplu taşıma araçları ve hususi araçlarla yapılmaktadır.İzmir yoluna ve Beşevler tren istasyonuna yakındır. Çevresinde aynı tarzda yapılaşmalar bulunduğu,her türlü alt yapı hizmetlerinin (elektrik,su,doğalgaz,ulaşım vb.) olduğu,kamu kurum kuruluş okul,camii vb yerlere yakın konumdadır. Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Beşevler Mahallesi,Yıldırım Caddesi,Karya Modern İşhanı B Blok No:254 Dış Kapı Nolu, 2.Kat No:17 Nilüfer / BURSA
Yüzölçümü : 3.386,60 m2
Arsa Payı : 138/22740
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında KAKS (Emsal):2.50,Bina Yüksekliği:21.50 metre,7 kat, ayrık nizam yapılaşma koşullu Ticari Alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yalova Sulh Ceza Mahkemesinin 29/09/2019 tarih36528 yevmiye sayılı ihtiyadi tedbir şerhi vardır.
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU ULUYOL/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Adalet Bakanlığınca ihalelerin tamamen E-SATIŞ Portalı üzerinden elektronik ortamda yapılması hususunda çalışma yürüttüğü ve klavuz yayınlamak suretiylegeçiş yapılana kadar tüm tedbirlerinİcra Müdürlüklerince alınmasına karar verildiği, bu tedbirler kapsamında ihale esnasında NAKİT PARA akışının bulaş riski doğuracağı aynı zamanda ihale esnasındaparanın alımı, sayımı ve iadesiyle ekstra yoğunluğa sebebiyet verileceği, sahte paranın tespitinin mümkün olamayacağı ile nakit paranın bankaya ulaştırılmasında da bulaş riskinin oluşacağı hususları gereğince NAKİT PARA TEMİNAT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Arttırmaya iştirak edeceklerin taktir edilen değerin %20 pey akçesini Müdürlüğümüzün TR540001500158007290499958 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C. Kimlik Nosu ve dosya numarası ile birlikteEN GEÇ İHALE TARİHİNDEN BİR GÜN ÖNCE yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması ve göstermeleri lazımdır. İhalenin alıcıya kalmaması halinde yatırılan teminat en geç bir gün sonra ilgilisine iade edilecektir. (Havale ve EFT dışında para gönderenlerin IBAN bildirir dilekçeyi müdürlüğümüze sunmaları gerekir) Belirtilen koşulları sağlayamayanlar fırsat eşitliği ilkesi gereğince ihaleye kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/06/2020

Belda İLDAN
İcra Müdür Yardımcısı
120422

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR