BURSA İCRA DAİRESİ

Bursa Nilüfer'de 385 m² iki katlı dükkan icradan satılıktır

BURSA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115144
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / ERTUĞRUL
: 385
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2234 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,540,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA1. İCRA DAİRESİ
2019/2234 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 1036 Ada, 5 Parsel, ERTUĞRUL Mahalle/Köy, 91 Nolu Bağımsız BölümTamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Altınşehir Mahallesi, 301. Sokak, no: 5/C adresindeki La Luna Sitesinin, bodrum ve zemin katındaki bila kapı nolu dükkandır. Taşınmaz, 301. Sokak ile 302. Sokağının kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Tapu bilgilerinde 1. bodrum ve 2. bodrum kattaki 91 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, bodrum ve zemin katındaki bila kapı nolu dükkan olduğu görülmüştür. Yine, tapu bilgilerinde Ertuğrul Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Ertuğrul Mahallesi?nden ayrılarak, Altınşehir Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazında içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+9 normal katlı olmak üzere toplam 11 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli, yüzme havuzlu ve bodrum katı otoparklıdır. Zemin katlarında işyerleri, üst katlarında ise mesken nitelikli daireleri bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda, içerisinde market ürünleri bulunmakla birlikte uzun zamandır kullanılmadığı belirlenen söz konusu dükkanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, bodrum katının bürüt alanı 65,00 m². ve zemin katının 320,00 m². olup, toplam bürüt alanı 385,00 m². ve toplam net kullanım alanı ise 346,00 m². dir. Bodrum kattaki 1 adet odanın resmi mühürlü olması nedeni ile kapı açılamamış ve bu odaya girilememiştir.
İçerisinde wc-lavabo bölümü de bulunan zemin katın tabanı seramik ile kaplı, duvarları kısmen alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan yüzeyleri ise taş yünü asma tavanlıdır. Tek bölümlü olan bodrum katın tabanı seramik ile kaplı, duvarları ise alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Zemin kattaki wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Katlar arası merdiven basamakları mermer ile kaplı ve kenarları demir korkuluklu olan dükkanın fotoselli ve 2 kanatlı giriş kapısı ve camekanlı çerçeveleri alüminyum profildir. Herhangi bir ısıtma sistemi bulunmayan dükkanın elektrik ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle, mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli, otoparklı ve bazıları da yüzme havuzlu olan, 6 veya 7 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Altınşehir Mah. 301. Sokak, La Luna Sit. No:5/C Kat: bodrum ve zemin Nilüfer/Bursa
Yüzölçümü : 4.509,00 (bilirkişi raporunda bürüt 385,00m²)
Arsa Payı : 1238/36072
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 01/03/2019 tarih ve E:27832 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, Ertuğrul, 1036 ada 5 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Ertuğrul Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planında, Hmax:B12,50m. (4 kat),TAKS:0,35 ve KAKS:1,25 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır. 09/12/2011 tarih ve 648/06 sayı ile inşaat ruhsatı düzenlenmiştir. Onaylı imar planı örneği ve plan şartları yazımız ekindedir. denilmektedir.
Kıymeti : 1.540.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2234 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR