BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer'de 137 m² dükkan icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130583
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / İHSANİYE
: 137
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4369 ESAS
Muhammen Bedeli
:
274,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA 9. İCRA DAİRESİ
2017/4369 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : :Bursa İli, Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mahallesi, 2231 Ada, 66 Parsel nolu 344,09 m² yüzölçümlü “Arsa” vasfındaki taşınmazda yer alan, kat irtifakı kurulmuş olan, 164/1400 arsa paylı, Bodrum Kat, 9 Nolu Bağ. Bölümün (Dükkan).
Tapu bilgilerinde İhsaniye Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, ikamette İhsaniye Mahallesinden ayrılarak Esentepe Mahallesi adını almaktadır. Satışa konu taşınmazın yer aldığı bina, bitişik nizam betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup bodrum kat, zemin kat, normal kat ve çatı kat olmak üzere toplam 3 kattan oluşmaktadır. Zemin ve normal katlarında 4’er adet mesken nitelikli daireleri bulunan taşınmazda bodrum katta kapalı otopark mevcut olup asansör bulunmamaktadır. Bina dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı, mantolamalı ve boyalı, bina giriş kapısı alüminyum doğramalı ve camlı, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı olup eğik çelik çatılı ve osb üzeri single kaplıdır.
Keşif tarihinde borçluya ait taşınmazın içine girilememiş olup taşınmaz bilgileri keşif ve mimari proje incelemesi ile elde edilmiştir. Taşınmazın ön cephesi batı yönünde Kasap Sokağa, arka cephesi doğu yönünde Yazar Ali Aksoy Sokağa bakmakta ve her iki cephesinden de girişi olmakla birlikte bina ana girişinin sol kısmında yer almaktadır. Satışa dükkan geniş bir salon ile wc-lavabo bölümlerinden oluşmaktadır. Dükkanın dış cephe duvar yüzeyleri doğal taş kaplı, giriş kapısı ve vitrini alüminyum doğramalı ve ısı camlıdır. Taşınmazın iç cephe duvar yüzeyleri alçı sıvalı ve saten boyalı, zemini seramik kaplı olup ıslak hacimlerin(wc-lavabo) zemini ve duvarları tamamen seramik kaplıdır. İç kapısı Amerikan paneldir. Taşınmazda ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kombi cihazı bulunmakta olan taşınmazda elektrik ve su aboneliği mevcuttur. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 130,00 m², brüt alanı 137,00 m²’dir. Genellikle alt katları işyeri, üst katları mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 3-4 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Adresi : Esentepe Mah., Kasap Sok., Akgün Menteş Apt. No:23 K: Bodrum, No:23/A, Nilüfer/BURSA
Yüzölçümü : Net: 130,00 m², brüt: 137,00 m²’dir
Arsa Payı : 164/1400
İmar Durumu : Satışa konu taşınmazın yer aldığı İhsaniye Mahallesi, 2231 ada 66 parselin 1/1000 Ölçekli Fethiye İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında Hmax:6,50 m, (2 kat) bitişik nizam konut alanında kalmakta olduğu ve heyetimizce yapılan incelemelerde taşınmaza ait 21.12.2014 tarih ve 813/08 sayılı yapı ruhsatı bulunduğu anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 274.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4369 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR