BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Nilüfer'de 130 m² asma katlı dükkan icradan satılıktır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114753
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BEŞEVLER MAH. / BEŞEVLER
: 130
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7078 ESAS
Muhammen Bedeli
:
858,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2019/7078 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : BURSA İli, NİLÜFER İlçesi, BEŞEVLER Mahallesi, 561 Ada No, 17 Parsel No, 29/377 Arsa Paylı, 375,56 m2 Yüz Ölçümlü, Arsa Ana Taşınmaz Nitelikli, ZEMİN VE ASMA Kat, 20 Nolu Bağımsız Bölüm, Asma Katlı Dükkan Bağımsız Bölüm Nitelikli Taşınmazın Tamamı.
Özellikleri : Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Beşevler Mahallesi, Yıldırım Caddesi, no: 218-222/C adresindeki asma katlı dükkandır. Taşınmaz, Yıldırım Caddesi ile Kocayunus Sokağı’nın kesiştiği köşebaşındaki Huzur Apartmanı’nın Yıldırım Caddesi cephesinde yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+asma+4 normal katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü ve otoparksızdır. Bodrum katında sığınak ve depo, zemin ve asma katlarında 4 adet dükkan, normal katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.Halihazırda, kiracı tarafından Nilüfer Kıraathanesi adı ile işyeri amaçlı olarak kullanılan söz konusu dükkanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, zemin katının bürüt alanı 88,00 m2. ve asma katının 42,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 130,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 117,00 m2. dir. Geniş salon ile wc-lavabo bölümleri bulunan zemin kattaki salonun tabanı tamamen paredyen mermer, tek bölümlü olan asma katın seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Katlar arası merdiven basamakları betonarme üzeri mermer ile kaplı ve kenarları demir korkuluklu olan dükkanın 1 kanatlı olan giriş kapısı ile camekanlı çerçeveleri alüminyum profildir. Herhangi bir ısıtma sistemi bulunmayan dükkanın elektrik ve su abonelikleri mevcuttur.Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı binaların bulunduğu, araç ve yaya trafiğinin işlek, ticari potansiyelin ise yüksek olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri bulunmaktadır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 15,50 m. (5 kat) olan bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 858.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası 2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7078 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR