BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Burhaniye Kocacami'de 80 m² dükkan icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093731
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : KOCACAMİ MAH. / BURHANİYE
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

ZEYTİN EFE 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/503 Talimat
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/503 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Burhaniye ilçesi, Kocacami mahallesi, Şarköy Yolu mevkii, 436 ada, 11 parselde 68,00 m2 yüzölçümlü kargir dükkan olarak kayıtlıdır.
Taşınmaz Burhaniye ilçesi Sanayi Sitesi içerisinde kalmaktadır. Taşınmazın çevresinde zemin kat ve asma katları bulunan sanayi sitesi içerisindeki benzer yapılaşmış halde bulunan dükkan-işyerleri bulunmaktadır. Taşınmaz Çanakkale-İzmir Karayoluna kuş uçuşu 340 metre, Burhaniye ilçe merkezi konumludur. Taşınmazın ulaşım imkanı tamdır.
Taşınmaz zemin kat ve asma katından oluşan işyeridir. Taşınmaz net 80 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın zemin katı imalathane-işyeri, asma katı ofis olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu site içi binalar betonarme karkas sistemdir. Dükkan önlerinde sundurma alanları bulunmaktadır. Taşınmazın zemin katında pvc malzemeden yapılmış kulübe imalatı bulunmaktadır. Bunun harici bölümler beton şap vaziyettedir. Taşınmazın asma katında pvc doğrama ile çevrilmiş mutfak ve ofis bölümü bulunmakta, bu bölümde yerler seramik kaplamadır. Duvarlar sıva üzeri boyalı, tavanlar kartonpiyer imalat ve tavan boyalıdır. Asma kata zemin kattan imal edilen demir doğrama merdiven ile çıkılmaktadır. Taşınmazın zemin katta merdiven alt bölümünde wc bölümü bulunmaktadır. Taşınmaz hali hazırda işyeri olarak kullanılabilir vaziyettedir.
İmar Durumu : Burhaniye Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Hmaks:6,50 küçük sanayi lejantı yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/503 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR