İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bostancı'da 45 m² dükkan icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092352
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : BOSTANCI MAH. / BOSTANCI
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/34093 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
02.03.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ

2018/34093 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, 696 Ada, 2 Parsel, BOSTANCI Mahalle/Köy, körkuyu Mevkii, 29 Nolu Bağımsız Bölüm parsel üzerinde,DÜKKAN,mimarlık hizmetlerine esas ,IV.sınıf A grubu yapılarından olan iki bodrum kat ,zemin kat ,13 normal kattlı ,yaklaşık 3 yıl önce inşaa edilmiş,bir bina bulunmaktadır.Binanın 2.bodrum kat alanı ortak alanlar ve otopark, 1.bodrum katta otopark ve alanlar ,zemin kattta bina girişi, 1 adet daire ve 2 adet dükkan ,normal kat alanlarında 2,şer adet daire olmak üzere toplam 29 adet bağımsız bölüm vardır.Bahse konu zemin kat 29 nolu dükkan,mimari projesine ve yerinde yapılan incelemeye göre, bina mesken girişinin sol arka cephesinde konumdur. Dükkan mimari projesine göre, dükkan mahali, kapalı balkon ve wc mahalleri bulunmakta, net 39m2 brüt 43m2 alandadır. Yerinde yapılan incelemede dükkan boş durumda olup, bina ortak mahaline büyüme yapılarak net 45m2 brüt 50m2 inşaat alanlı dükkan nitelikli bağımsız bölümdür. Binanın ve bağımsız bölümün inşaasında standart malzemeler kullanılmıştır. Bağımsız bölümün zemin döşemeleri seramik malzeme ile kaplanmış olup, duvarları plastik boyalıdır. Banyoda klozet ve lavabo bulunmakta, vitrifiye malzemeleri tamdır. Dükkanın tek cephesi bulunmakta, aliminyum çerçeveli ve camekanlıdır. Giriş kapısı otomatik kepenk sistemi bulunmaktadır. Ayrıca dükkanın ön kullanımı bulunmaktadır. Belediye alt yapı hizmetleri ve ulaşım imkanı olumlu özellikte olan bölgedeki parseldir.
Adresi : Bostancı mah.,Mimoza sok.,no:8 flamur apt.kat:zemin dükkan 22/1A no:29 KADIKÖY/İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.232,03 m2
Arsa Payı : 284
İmar Durumu :Kadıköy belediye başkanlığı ,imar ve şehircilik müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre ,bostancı mah.,pafta (168),ada (696),parsel (2) numaralı taşınmaz ile alakalı,imar durum bilgilerine göre;11.05.2006 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli,imar planı,plan notu ve lejant değişikliklerine göre ,maxTAKS. 0.25,maxKAKS:2,07,Hmax:15 kat,yapılanma şartalarında,ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 02/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34093 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR