İZMİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova/Doğanlar Mahallesi'nde 2 katlı ofis icradan satılıktır

İZMİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01150742
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : DOĞANLAR MAH. / NALDÖKEN
: 160
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1818 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,371,412 TL
Birinci Satış Günü
:
18.05.2020 14:05
İkinci Satış Günü
:
22.06.2020 14:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
1. İCRA DAİRESİ
2019/1818 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli Bornova ilçesi Doğanlar mahallesi. 19105 Ada 5 parselde kayıtlı Arsa niteliğinde 1.251,00m2 taşınmaz olup, Taşınmaz üzerinde 2 katlı ofis yapısı , bir adet depo, bir adet sundurma mevcuttur. Parsel geometrik olarak yamuk olup düz bir topoğrafyaya oturmaktadır. Bir tarafı cadde üç tarafı komşu parsellerle çevrilidir.Taşınmaz üzerindeki iki katlı ofisin toplam brüt alanı 160m2 olup, tek katlı depo alanı 135m2 dir. arsanın gerisi bahçe olup bahçenin yaklaşık 200m2 lik kısmı üzeri iki yanı açık sundurma ile örülmüştür. Bahçe zeminine beton atılmış, bahçe metal söküm ve depolama işlemi için kullanılmaktadır. Parsel üzerindeki depo yapısı metal strüktür olup yanları ve çatısı eternit kaplanarak oluşturulmuştur. iç mekan zemini betondur. iki katlı ofis binası ise yığma strüktüre sahip olup dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. iç mekan zemini seramiktir. Taşınmaz kiracı tarafından hurda metal deposu olarak kullanılmaktadır. Taşınmazda kat irtifakı veya kat mülkiyeti kurulmamıştır. bağımsız bölüm oluşturulmamıştır.Ayrıca yapıların ruhsatı yoktur. Parselin mevkisi, çevre yapılaşması ve çevredeki donatılar, ana artellere ve çevre yollarına mesafesi , yapı özelikleri, yaşı yapım tarzı, malzeme kalitesi, imar durumu, yönü , manzarası ve ön açıklığı, 25 metrelik bulvara çepheli olması, ulaşımı, ticari potansiyeli gibi faktörler göz önüne alındığında, ve Belediye nezdinde bir sorununun olmaması halinde Arsa niteliğindeki taşınmazın üzerindeki yapılar ile toplam değeri 2.371.412,50 TL dir.
Adresi : Doğanlar mah. 1410 sk. No:14 BORNOVA/İZMİR
Yüzölçümü :1.251,00M2
Arsa Payı :tam
İmar Durumu : Şehir imar planı içinde olup Bornova Belediyesi yazısına göre Parsel Ayrık nizam E:0.40 Y. Koşullu Kentsel çalışma Alanındadır.
Kıymeti : 2.371.412,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Taşınmaz kaydında "İçerisinde Doğanlar köyüne ait 20 adet, Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait 15 adet zeytin ağacı mevcuttur. " beyanı vardır. Diğer hususlar kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/05/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/06/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1818 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR