BOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bolu/Merkez'de 46 m² dükkan icradan satılıktır

BOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153353
Şehir : Bolu / Merkez
Semt-Mahalle : TABAKLAR MAH. / KARAMANLI
: 46
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5725 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
21.05.2020 11:30
Satış Yeri
:
BOLU ADALET SARAYI 3. KAT SATIŞ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOLU
İCRA DAİRESİ
2019/5725 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Bolu İl, Merkez İlçe, 9 Ada, 81 Parsel, TABAKLAR Mahalle/Köy, Cumhuriyet Caddesi Mevkii Mevkii, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Bina mimari projesinde Yapı+Zemin+5 Katlı betonarme yapı olarak dizayn edildiği.Ana gayrimenkul 209,87 M² alanlı arsa üzerine bitişik nizamda betonarme karkas sistemde, bodrum+zemin+asma+4 normal kat olarak inşa edilmiştir. Bina girişi zemin kattan batı yönden sağlanmaktadır. Bina doğalgazlıdır. Ön cephesi kaba sıva üzerine ince sıva yapılmış daha sonradan mantolama uygulaması yapılarak dış cephesi mineral sıva ve boya uygulaması ile kaplanmıştır. Bina giriş kapısı renkli bölüm demir doğrama kapıdır. Binanın iç sahanlığı mermer döşemedir. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizayson, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Bolu Belediyesinde mevcut onaylı mimari projesine göre Zemin kat mahalinin 31,00 M² asma kat mahalinin ise 15,00 M² yüzölçümü alanında olduğu tespit edilmiştir. İşyeri tek hacimden oluşmaktadır. İşyeri sokak cephelidir.Tapu kaydında "Bu parselin aydınlığa bakan kısmında pencere açamayacaktır" şerhi vardır.
Adresi : Tabaklar Mahallesi İzzet Baysal Cad. Dimicioğlu Apt. No:54 Zemin Kat No:12 Merkez / BOLU
Yüzölçümü : 46 m²
Arsa Payı : 7/203
İmar Durumu : Dosyasında mevcut
Kıymeti : 1.150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 21/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : BOLU ADALET SARAYI 3. KAT SATIŞ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.İİK 9. Maddesi gereğince ve Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı “6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra Ve İflas Kanununun uygulanması” konulu yazısı doğrultusunda ihale teminat bedeli dahil her türlü ödemenin İcra ve İflas Dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya İnternet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından İcra ve İflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla ihaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler %20 nakit teminatın Müdürlüğümüzün Vakıfbank Bolu Şubesindeki TR36 0001 5001 5800 7308 3984 31 IBAN nolu emanet Kasa Hesabına katılımcı tarafından T.C. kimlik veya vergi Numaraları ve dosya numaraları yazılı vaziyette ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir. Katılımcıların ihale sırasında banka dekontu asılını ibraz etmeleri zorunlu olup,NAKİT TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. .Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacağı, mahcuzun satış bedeli üzerinden KDV 'nin Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5725 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR