BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü'nde 91 m² kafeterya icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093184
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : DEREAĞZI MAH. / GÜRPINAR
Toplam m² : 145
Kat Sayısı : 3
Bina Yaşı : 30
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DEVİR 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2010/2873 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2010/2873 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz;Beylikdüzü İlçesi, Dereağzı Mahallesi, Cevizlik Mevkii, Ziya Gökalp Caddesi, Ayça Sokak, Yamaç Villaları, No:2/B' de kain, 4488 nolu parselde kayıtlı 1230/14400 arsa payına tefrikli, 1 kat, (6) nolu Kafeterya' nın tamamıdır. (Kat planlarına göre proje harici mevcut kullanımda bütün bir villa )
Ana Gayrimenkul : Söz konusu parsel üzerinde yer alan 12 adet villa, Yamaç Villaları içerisinde yer almaktadır. Villalar ufak bahçeli tarzdadır. Villa, Ziya Gökalp Caddesine cepheli olup taşınmazın denize mesafesi 160 m' dir. Söz konusu sitenin sahille arasında her hangi bir parsel bulunmamaktadır. Yakın çevresinde, Zeynep Hatun Camii, benzer nitelikte yazlık amaçlı kullanılan siteler ve boş parseller bulunmaktadır.
(6) Numaralı Kafeterya : Projenin kat planlarında yapının bodrum katı (5) nolu bağımsız bölümün eklentisi olduğu, zemin katın süpermarket nitelikli (5) nolu bağımsız bölüm olarak görüldüğü, 1. katının ise kafeterya niteliği ile (6) nolu bağımsız bölüm olduğu tespit edilmiştir. Yapı, mahallindeki kullanımda Bodrum+Zemin+1 Normal+Çatı kattan ibaret 2 adet müstakil kullanımlı villaya ayrılmış haldedir. (6) nolu bağımsız bölüm ( mahallinde bütün bir villa ) ikiz villanın batı cephesindeki villayı bir bütün olarak proje harici kullanılmaktadır. Projesinde çatı katı bulunmamaktadır. (6) nolu bağımsız bölümün mahallindeki kullanımının, proje kat planları ile uyumsuz olduğu tespit edilmiştir. Yapı mahallinde proje kat planlarına uygun olmayarak proje harici bir bütün villa kullanımı olarak inşa edilmiştir. Projesinde 1. katta yer alan (6) nolu kafeterya : 91,50 m2 alanlı olarak, kafeterya kısmı, 2 adet Wc, vestiyer ve bar hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde yapının ( ikiz villanın ) batı cephesinde yer almaktadır. Villa takribi 30 yıllıktır. İçinde eşyalar bulunmakta olup kullanılmamaktadır.
Malzeme özelliği olarak : Villanın yer döşemesi laminat parke, duvarlar ve tavanlarda plastik boyalıdır. Mutfak dolap ve tezgahı bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. Dış kapı çelik olup bakımsız haldedir. İç kapılar amerikan paneldir. Çatı kat teras üzeri tamamen kapatılmıştır. Villa dış cephesi siding kaplıdır. Bahçesi bakımsız haldedir. Villanın deniz manzarası bulunmaktadır. İç kısım kısmen bakımsız halde olup tadilat gerektirir durumdadır.Mevcut kullanımdaki bütün villanın takribi Brüt alanı : 182,00 m2 ,Net alanı : 145,00 m2 dir. 1. Kat kayıtlı Kafeteryanın ( çatı kat hariç ) yasal proje alanı : 91,50 m2 dir.
Adresi : Dereağzı Mahallesi, Cevizlik Mevkii, Ziya Gökalp Caddesi, Ayça Sokak, Yamaç Villaları, No:2/B, 1 Kat, D:6 Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.697,00 m2
Arsa Payı : 1230/14400
İmar Durumu : Beylikdüzü Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Dereağzı Mahallesi, 4488 nolu parsel, Gürpınar 1. Etap Uygulama İmar Planları onaylanırken, 15.04.2011 tarihli İ.B.B. Meclis Kararı ile bölgede ayrıntılı - jeoteknik etütler yapıldıktan sonra değerlendirilmek üzere plan onama sınırı dışına çıkarılmıştır. Zemin etüt çalışmaları tamamlandıktan sonra bu bölgede yeniden plan yapılacağı belirtilmiştir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/2873 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR