KOZLUK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Kozluk'ta akaryakıt istasyonu ve tarla icradan satılıktır

KOZLUK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155901
Şehir : Batman / Kozluk
Semt-Mahalle : KARPUZLU KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 26.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
871,539 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
KOZLUK HÜKÜMET KONAĞI İCRA DAİRESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T. C.

KOZLUK İCRA DAİRESİ

2018/13 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Kozluk İlçe, 159 Ada, 3 Parsel, KARPUZLU Mahalle/Köy, YOLALTI Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm BORÇLU ADINA KAYITLI BATMAN İLİ KOZLUK İLÇESİ YOLALTI MEVKİSİNDE KAİN 730 NOLU PARSEL 159 ADA 3 NOLU PARSEL OLARAK TESCİL GÖRÜLMÜŞTÜR. KAPU KAYITLARINA GÖRE İKİ KATLI BETONARME İDARE BİNASI VE AKARYAKIT İSTASYONU VE TARLA VASFINDADIR. TAŞINMAZIN BELEDİYE İMAR VE MÜCAVİR ALANI İÇERİSİNDE OLMADIĞI VE TARIM ARAZİSİ OLARAK KULLANDIĞI, TAŞINMAZIN BATISINDA BULUNAN DSİ SOL SAHİL SULAMA KANALINDA SULANDIĞI KANALDAN TAŞINMAZA DOĞRU SULAMA KANALETLERİNİN OLDUĞU SULANA BİLİR TARIM ARAZİSİ VASFINDADIR.
159 ADA 3 NOLU PARSELİN TEK KATLI KARGİR AKARYAKIT İSTASYONU BULUNMAKTADIR. BATMAN İLİ KOZLUK İLÇESİ KARPUZLU kÖYÜ YOLALTI MEVKİİNDE BULUNAN TAŞINMAZ BATMAN-SİLVAN-KOZLUK KARAYOLLARINA CEPHESİ BULUNAN 1. PARSELDİR. AKARYAKIT İSTASYONU MÜDÜRLÜK BİNASI MARKET KANOPİ YAPILARI MEVCUTTUR. TAŞINMAZIN BELEDİYE İMAR ALANI DIŞINDADIR.KONUT ALANI VE TİCARİ AMAÇLI KULLANILMAKTADIR. ULAŞIM OLANAKLARI AÇISINDA İYİ DURUMDA OLUP, BELEDİYE YOL , SU VE ELEKTRİK GİBİ ALT YAPI HİZMETLERİNDEN YARARLANMAMAKTADIR. TAŞINMAZ İMAR SINIRLARI DIŞINDA KALMASI NEDENİYLE ARAZİ NİTELİĞİNDEDİR. AKARYAKIT İSTASYONU İÇERİSİNDE VE DETAY BİLGİ İÇİN KOZLUK İCRA DAİRESİNİN 2018/13 TALİMAT DOSYASINDA BİLGİLERİ MEVCUTTUR.
Adresi : Karpuzlu Köyü Kozluk / BATMAN
Yüzölçümü : 53.468,68 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 871.539,48 TL
KDV Oranı :
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : KOZLUK HÜKÜMET KONAĞI İCRA DAİRESİ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 21/02/2020 (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR