SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Susurluk'ta 260 m² iş yeri hissesi icradan satılıktır

SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01142181
Şehir : Balıkesir / Susurluk
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / SUSURLUK
: 262
Yayınlandığı Gazeteler

KARDEŞ 04.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/277 talimat
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
SUSURLUK ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SUSURLUK İCRA DAİRESİ
2019/277 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Susurluk İlçe, 568 Ada, 43 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, KURTULUŞ BULVARI Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm SATIŞA KONU TAŞINMAZ 6 KATLI ZEMİN KATLARI İŞYERİ DİĞER BÜTÜN KATLARI (HER KATINDA MESKEN) MESKEN OLAN BETONERME BİR YAPININ OLDUĞU VE BU YAPI 27.06.1997 YILINDA İNŞAAT RUHSATI ALINARAK İNŞASINA BAŞLANMIŞ VE YAPININ BİTİRİLMİŞ KULLANILMAKTA OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR YAPILAN İNCELEMELER VE TESPİTLER SONUCUNDA SATIŞA KONU TAŞINMAZIN ÜZERİNDEKİ BODRUM KAT +ZEMİN KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMÜ İŞYERİ OLARAK KULLANILMAKTA OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR SATIŞA KONU BU İŞYERİ; BODRUM KATINDAKİ KISMI 82 M2 BÜYÜKLÜĞÜNDE ZEMİN KATINDAKİ KISMI İSE 180 M2 BÜYÜKLÜĞÜNDE OLMAK ÜZERE TOPLAM 260 M2 BÜYÜKLÜĞÜNDE OLUP TEK BÖLÜMDEN OLUŞAN YAPININ YERLERİNİN BODRUM KISMI BETON ZEMİN KAT OLAN KISMI İSE MOZAİK BETON, DUVARLARIN İÇ VE DIŞI SIVALI- BOYA VE BADANALI, ELEKTRİK VE SUYU MEVCUT, KAPI VE PENCERELERİ ALÜMİNYUM, CAMLARI TAKILI, TAVANLARI BETON ÜZERİ SIVALI BOYALI OLUP III-B YAPI SINIFINDADIR. SATIŞA KONU TAŞINMAZIN ÜZERİNDEKİ BODRUM KAT+ ZEMİN KAT BAĞIMSIZ BÖLÜM İŞYERİNİN YUKARIDAKİ ÖZELLİKLERİ ŞEHİR MERKEZİ OKUL VE BANKALAR GİBİ RESMİ KURUMLARIN YAKININDA BULUNUP BULUNMADIĞI BULUNMUŞ OLDUĞU KONUMU YAPI SINIFI KALİTESİ CİNSİ VE ÇEVRE ŞARTLARI VE PİYASA ARAŞTIRMALARI SONUCUNDA KEŞİF TARİHİNDEKİ DEĞERİ 300.000,00 TL OLARAK TESPİT EDİLMİŞ. BORÇLUYA İSABET EDEN 1/2 HİSSEYE SAHİP OLDUĞU GÖRÜLMEKTE OLUP 1/2 HİSSESİ 150.000,00 TL DİR.
Adresi :Balıkesir İl, Susurluk İlçe, 568 Ada, 43 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, KURTULUŞ BULVARI Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 262 m2

Arsa Payı :8/52

İmar Durumu: var
Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SUSURLUK ADLİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5, TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için,fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu husususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)

7-Tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilanın İİK 127. Maddesi gereğince tebliğ mahiyetinde sayılamasına,

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/277 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR