BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir Burhaniye'de 95 m² kıraathane mahkemeden satılıktır

BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180687
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : MAHKEME MAH. / BURHANİYE
: 95

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2019/6 satış
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Balıkesir ili Burhaniye İlçesi Mahkeme Mahallesi Atatürk Caddesi mevkii 106 ada 45 parselde kayıtlı, tapu kaydına göre "altında 2 dükkan olan Dört katlı ev vasfındaki 219,00 metrekare toplam yüz ölçümlü taşınmazın 95,00 metrekare kullanım alanlı, dükkan olarak kullanılan 7 nolu bağımsız bölüm olup yaklaşık 45 yıllık yapı durumunda olması, yapıda kullanılan malzemelerin 2. sınıf olması değerini olumsuz etkilemekte, taşınmazın ilçe pazar yerine yakın olması, çevresinde genellikle iş yerlerinin olması, zemin katta yola cepheli konumda olması değerini olumlu etkilemektedir. Taşınmaz Burhaniye Belediyesi Uygulama İmar planında Bitişik Nizam , 4 kat yapılaşma koşullu, Ticaret lejantında kalmakta olup, parsel uygulamaları (yola terk vb.) yapılması gerekmekte olup, söz konusu uygulamalar olmadan inşaat izni verilemez. Hali hazırda kıraathane olarak kullanılmakta olup, zemini laminant parke kaplama, duvarları sıva üzeri boya, tavanları ahşap, girişi cam demir doğrama olup, içinde 1 adet WC bölümü bulunmaktadır.
Adresi : Atatürk Cad./Mahkeme Mahallesi/Burhaniye / BALIKESİR
Yüzölçümü : 95,00 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/08/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 25/09/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kain olduğu, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR