GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Mesudiye'de 43 m2 dükkan icradan satılıktır

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01109252
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : MESUDİYE MAH. / GERMENCİK
: 43
Yayınlandığı Gazeteler

SES 31.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/196 TLMT
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2020 16:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 16:00
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GERMENCİK

İCRA DAİRESİ

2019/196 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Taşınmaz tapu kayıtlarında Aydın ili, Germencik ilçesi, Mesudiye Mahallesi, 107 ada, 33 parsel, zemin kat, 3 nolu bağımsız bölüm, 171,76 m2 yüz ölçümlü, arsa ana taşınmaz niteliğinde, 18/93 arsa paylı, dükkan bağımsız bölüm niteliğinde ve tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmaz açık adresi; Aydın ili, Germencik ilçesi, Camikebir Mahallesi, Meydan Sokak, Dış kapı No:26'dir. Taşınmaz parsel; Bağımsız bölümün bulunduğu parsel zemin itibarı ile yapılaşmaya uygun ve eğimsiz bir konumdadır. Taşınmaz; elektrik-su-telefon-kanalizasyon-ulaşım vb. alt yapı hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek konumda ve parsel önüne kadar kaplama yolu olan yaklaşık 5 yıllık asansörlü binada bulunan bağımsız bölümdür. Tespite konu bağımsız bölüm; betonarme şeklinde inşa edilmiş binada zemin katta bulunan dükkan niteliğindedir. Tespite konu bağımsız bölüm dükkan mevcutta kullanılabilir durumdadır. Bağımsız bölümün bulunduğu binaya Meydan Sokak üzerinden girilmektedir. Dükkan Meydan Sokağa yaklaşık olarak 4,80 metre cephe vermektedir. Bağımsız bölümün bulunduğu binanın dışı ve içi boyalıdır. Tespite konu bağımsız bölümün batı cephesinde açılır kapanır otomatik kepenk yer almaktadır. Bağımsız bölüm çarşı pazara ve adliye, kaymakamlık, gibi kamu kurumlarına yakın ve çarşı pazar içinde yer almaktadır. Tercih edilebilirliği yüksektir.Tespite konu bağımsız projesine göre batı cepheli; yaklaşık 46,50 metre kare brüt alanlı ve yaklaşık 43,50 metrekare net kullanımlıdır. Zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm satılacaktır.

İmar Durumu : Germencik Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, bitişik nizam beş kat (B-5) konut+ticari şeklinde imarlıdır.

Kıymeti : 275.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 31/01/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 16:00 - 16:05 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/196 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR