ÇİNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Çine'de 18 m² dükkan icradan satılıktır

ÇİNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01150915
Şehir : Aydın / Çine
Semt-Mahalle : HAMİTABAT MAH. / ÇİNE
: 18
Yayınlandığı Gazeteler

ÇİNE MADRAN 17.03.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/324 TLMT
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
Çine Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği Binası-Kapalı Pazar Yeri Yanı ÇİNE/AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇİNE

İCRA DAİRESİ

2019/324 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın ili, Çine ilçesi, Hamidabat Mahallesi, Mehmet Yavaş Cad. Mevkii, 180 Ada, 33 Parsel, 3/6 arsa paylı, Zemin Kat, 1 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz tapu kayıtlarında 18,18 m2 yözölçümlü, ana taşınmaz niteliği bir zemin bir normal katlı iki dükkan olan, bağımsız bölüm niteliği dükkan olan taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın içerisindeki Zemin kat 1 bağımsız bölüm numaralı dükkan 18,00 m² lik alana sahip içi alçıpen ile sıvalı, boyalı, dış cephesi siyah granit kaplama cam çerçeveli vitrin bulunmakta giriş kapısı ahşaptandır. Dava konusu taşınmaz sarraf dükkanı olarak kullanılmakta olup ahşap çekmeceler ve iyi bir ışıklandırma sistemi bulunmaktadır.

Adresi : Hamitabat Mahallesi Mehmet Yavaş Caddesi No:119 Çine / AYDIN

Yüzölçümü : 18,18 m2

İmar Durumu : Taşınmaz imar planında Bitişik Nizam Ticaret+Konut Tahsisli Zemin+3 katlı, yapılaşmaya müsait bir imar adası içerisindedir. 3194 Sayılı İmar Kanunu Planı Alanlar İmar Yönetmeliği 6.Maddesinde belirtilen parsel büyüklükleri şartını taşımadığından, mevcut bina yıkılıp tekrar bina yapılabilmesi için parselin bitişiğindeki binaların ruhsatlı olup olmadıkları bakılacaktır. Bitişiğinde bulunan parsellerin içerisindeki binalar ruhsatlı ise 180 ada 33 parsel sayılı taşınmaz tekrar yapılaşabilir.

Kıymeti : 350.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Beyan: Yönetim Planı: 06/05/1994

Şerh: I İpoteğin serbest dereceden istifade hakkı vardır.

Eklenti Bilgileri: 1 nolu depo

1. Satış Günü : 21/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Çine Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği Binası-Kapalı Pazar Yeri Yanı ÇİNE/AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanı, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/324 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR