ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 228 m2 restourant icradan satılıktır

ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01098632
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : KIŞLA MAH. / ÇARŞI
Toplam m² : 228
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8322 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
ANTALYA ADLİYESİ 9.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE(KAPI ÖNÜNDE )ANTALYA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
9. İCRA DAİRESİ
2019/8322 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 1038 Ada, 10 Parsel, KIŞLA Mahalle/Köy, 175 Nolu Bağımsız Bölüm GAYRİMENKULUN :
POSTA ADRESİ : Muratpaşa Kışla mahallesi Güllük Caddesi No:2 Selekler Çarşısı K:2 Restoran No :175 ( Cafe -Bistro ANTALYA
TAPU KAYDI : İli:Antalya İlçesi: Muratpaşa Mahalle:Kışla Ada : 1038 Parsel: 10 Ana Gayrimenkul Niteliği : Arsa,Y.Ölçümü :4676,00 m2, 4460/180000 Arsa paylı, 2.Kat 175 B.bölüm No'lu Restourant, Malik: Hasan Ali ÖZEL: Fethi oğlu Hisse :Tam
Ana taşınmaz üzerinde 12.07.1978 tarih ve 9/42 Sayılı yapı ruhsatıyla kat irtifakı kurulmuştur.
YERİ VE ÇEVRE ÖZELLİKLERİ :Kıymet taktirine konu taşınmazın bulunduğu bina şehrin genelde ticari ağırlıklı bölgelerinden olan Kışla Mahallesinde Güllük Caddesi üzerinde bulunmaktadır.
Kışla Mahallesinde yapılaşma tamamlanmış olup, alt yapı hizmetlerinden yol, su, elektrik, kanalizasyon mevcuttur, taşınmaza toplu ve özel ulaşım imkanlarıyla ulaşılmaktadır. Yakın mesafede Okul, Park, gibi sosyal donatı alanları ile deniz kenarı (Falezler) bulunmaktadır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :satışa konu taşınmazın da bulunduğu bina betonarme karkas inşaat sisteminde bodrum kat + giriş kat (Çarşı Katı) + 1.Kat (Çarşı Katı) +2. kat (Restourant ve Kafeterya katı) 9 normal katlı olarak inşa edilmiş 39 ? 40 yıllık asansörlü binadır. SATIŞA konu taşınmaz binanın 2.katın da yer almakta olup, kuzey-güney-batı cephelerine istikametli konumda, onaylı projesine göre giriş holü, mutfak, soğutma odası, 3 wc, Restourant sahne alanından oluşmaktadır. Mahallinde yapılan incelemelerde projesine aykırı olarak, aynı katta yer alan başka bir bağımsız bölüm(Kafeterya ) ile taşınmazın aralarındaki duvar kaldırılarak gayri resmi büyütülmüş olup tek olarak kullanılmaktadır.Taşınmaz restourant zeminleri seramik kaplı, dış doğramaları pvc, iç doğramaları ahşap kaplı, tavanlar alçıpan kaplı, duvarlar plastik boyalı, ızgara alanlı mutfak bölümünün tezgahı granit, duvarları seramik kaplı, terası ahşap sundurma ile örtülerek zeminleri seramik kaplanmış,restourant giriş kapısı cam vitrin şeklide olmak üzere brüt yaklaşık 228 m2 Restourant vasfında taşınmazdır.
DEGERLENDİRME : Yukarıda açıklanan tüm etkenler ile taşınmazın mevki halihazır ve imar durumu göz önüne alındığında arsa payı dahil olmak üzere tamamı toplam yalnız ; 1.650.000.-TL ( Yalnız Bir milyon altıyüz ellibin Türk lirası)bilirkişi tarafından değer biçilerek bu değer üzerinden satışa çıkartılmıştır.
Adresi : Muratpaşa Kışla Mahallesi Güllük Caddesi No: Selekler Çarşısı Kat:2 Restoran No:175 (Cafe-Bistro) Antalya
Yüzölçümü : 4.676,00 m2
Arsa Payı : 4460/180000
İmar Durumu : Kıymet taktirine konu taşınmazın üzerinde bulunduğu ana taşınmaz için Muratpaşa Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Çap servisinden alınan bilgiye göre taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında, Ticaret alanında, Ayrık nizam, Ön bahçe mesafesi:15.00m, Yan Bahçe Mesafesi: 9.00m, Komşu Bahçe Mesafesi:5.00m ,Hmax: h=37.50 m(toplam inşaat alanını geçmemek kaydıyla), subasman kotu:5.50m, '' Açıklama 1::Emsal yok şematik olarak yapılaşacaktır. Çıkma katsayısı yok.'', '' Açıklama 2:: Asma kat emsal hesabına dahil değildir. J=Jeolojik Etüt. 300 m² işyerine 1 otopark. Parselde zemin katta h=7.50m kotunda tamamına, üst katlarda da verilen yaklaşma sınırına göre inşaat yapılacaktır''. olarak planlıdır.Denmektedir.
Ana taşınmaz üzerinde 12.07.1978 tarih ve 9/42 Sayılı yapı ruhsatıyla kat irtifakı kurulmuştur.
Kıymeti : 1.650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 05/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADLİYESİ 9.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE(KAPI ÖNÜNDE )ANTALYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8322 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR