ANTALYA GENEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 16 m2 dükkan icradan satılıktır

ANTALYA GENEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153831
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : MURATPAŞA MAH. / ESKİSANAYİ
: 16
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ''DE YENİ YÜZYIL 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/57871 Esas
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
ANTALYA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI ASMA KAT İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
GENEL İCRA DAİRESİ
2020/57871 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kıymet Takdirine Konu 4 Nolu Bağımsız Bölüm;Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Muratpaşa Mahallesi 1035 Ada28 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat + 3 normal kat olarak inşa edilmişArıkan Apartmanının, Zemin Katında ( Giriş Katında ) Güney – Batı Cepheli Bir Dükkandır. 16m2 Alana Sahiptir. ( 4 nolu bağımsız bölümün alanı keşifte bulunan fen bilirkişisi tarafından yerinde ölçüm yapılarak belirlendi. ) Dükkanın tabanı seramik kaplıdır. Duvarlarının bir kısmı fayans kaplıdır. Bir kısmı plastik boyadır. Tavanı pvc malzeme kaplıdır. Cepheleri alüminyum doğramadır. Güney cephesinde demir file kepenk vardır. Batı cephesinde akordeon saç kepenk vardır. Yer aldığı apartmanda asansör yoktur. Elektrik tesisatlıdır. Keşif esnasında 4 nolu bağımsız bölümün Borçlu, Halit Arıkan tarafından işyeri olarak kullanılmakta olduğu görüldü. TAPUDA 580m2 Lik ARSADA 14 / 640 Arsa Paylı Kat İrtifaklı ( Tapu Kaydına Göre Zemin Katta ) 4 nolu bağımsız bölüm DÜKKAN olarak tescillidir. 4 nolu bağımsız bölümün Tamamının, Borçlu, Mehmet Oğlu, HALİT ARIKAN adına kayıtlı olduğu görüldü.
Adresi : Muratpaşa Mahallesi, 592.Sokak, No : 24 Muratpaşa/ANTALYA
Yüzölçümü : 16 m2
Arsa Payı : 14/640
İmar Durumu : Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Muratpaşa Mahallesi, 1035 Ada, 28 Nolu Parsel Ayrık Nizam, E = 0.50/ 2.00 Emsalli, Kat Adedi 4, Saçak Seviyesi Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğine Göre Belirlenecektir. Yoldan Çekme Mesafesi 3mt, Yan Bahçe Çekme Mesafesi 3mt dir.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 20/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI ASMA KAT İHALE ODASI - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/57871 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR