KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde 60 m2 depo icradan satılıktır

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113303
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : AŞAĞIPAZAR MAH. / KORKUTELİ
: 60
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/27 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
20,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 14:45
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ
2019/27 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 353 Ada, 1 Parsel, AŞAĞIPAZAR Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydına göre 353 ada 1 numaralı parsel 1 nolu Bağımsız bölümün 400,67 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde, 1/6 arsa paylı, bodrum katta yer aldığı, depo vasıflı olduğu tapuda borçlu adına, tam hisseli ve kat irtifaklı olduğu anlaşılmıştır.Değerlemesi yapılan taşınmaz Aşağıpazar Mahallesi, 638 Sokak, Nail Coşkun Apartmanı, No: 3/1 Korkuteli/Antalya adresinde kayıtlı 400,67 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde ayrık nizam binada yer almaktadır. Söz konusu bina, bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat olmak üzere toplamda 4 kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalı dış kapısı ferforje demir doğramadan yapılmıştır. 1 nolu bağımsız bölümün 13.06.2001 tarih ve 2001/168 nolu kat irtifaklı mimari projesi incelenmiştir. 1 nolu bağımsız bölüm bina girişinin zemin kattan sağlandığı binada bodrum katta güney, doğu ve batı cephelidir. Taşınmazın Korkuteli Tapu sicil Müdürlüğündeki 29/09/2010 tarih ve 2010/159 sayılı ruhsatlı projesinde ve yerinde yapılan ölçümde brüt alanı 60 m2, dir. 1 nolu depo nitelikli bağımsız bölüm projesine göre depo alanı ile wc hacimlerinden oluşmaktadır. 1 nolu bağımsız bölüm duvarları sıvasız ve boyasızdır. Taşınmazın dış pencere doğramaları demirdir. Bina dışından demir giriş kapısı vardır.
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 20.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/27 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik alının tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.26/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR