KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde 122 m2 dükkan icradan satılıktır (Çoklu satış)

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127584
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : KİREMİTLİ MAH. / KORKUTELİ
: 122
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/190 Talimat
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ

2018/190 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli Korkuteli İlçesi Kiremitli Mahallesi 156 ada 111 parsel nolu 538,00-m² alanlı Zemin Katta Deposu Olan Bir Zemin İki Normal Katlı Dört Daireli Kargir Apartman vasfında kayıtlı ana taşınmaz üzerinde konumlu binanın zemin katında konumlu 3 bağımsız bölüm numaralı 2/14 arsa paylı MESKEN vasıflıdır. Belediye adresi: Kiremitli Mahallesi, 840 Sokak, Bina No:4 KORKUTELİ/ ANTALYA'dır. Onaylı projesine göre binanın bodrum katında 1 nolu depo, zemin katında 2,3 nolu meskenler ve bina girişi, birinci normal katında 4,5 nolu meskenler, ikinci normal katında 6 nolu mesken,ikinci normal kat + çatı katında 7 nolu dubleks mesken olmak üzere binada toplam 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi binanın kuzey yönünden doğal zemin seviyesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir mamul, merdiven korkulukları demir mamul, zemini mozaik kaplamalı, bina giriş holü ve kat hollerinin duvarları ve tavanları boyalıdır. Bina dış cephesi sıva üzeri kısmen boyalı, ahşap çatılı, kiremit çatı örtülüdür. Binada asansör bulunmamaktadır. 3 nolu bağımsız bölüm ana taşınmazın-binanın kuzeybatı yönünde bulunan 840 Sokak üzerinden bakıldığında binanın zemin katında sokak tarafında konumludur. Kıymet Takdirine konu mesken binanın zemin katında konumlu olup 840 nolu sokağa cephesi bulunmaktadır. Kat mülkiyetine esas mimari projeye göre; antre, salon, mutfak, 3 adet oda, banyo, wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Onaylı Mimari projesine göre 122m2 alanlıdır. Mahallinde balkon hacimlerinin yapılmadığı, meskenin iç duvarlarının bulunmadığı, DEPO-DÜKKAN olarak kullanılmakta olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz mahallinde 100 m2 alanlıdır. Kapalı olması sebebi ile iç mahal özellikleri görülememiş, incelemeler dışarıdan yapılmıştır.Özellik olarak; Zeminler mozayik kaplamalı, oda duvarlarının bir kısmı yıkılmış, tavanı ve duvarları badanalıdır. Dış kapısı camlı, demir mamul korkulukludur.
Yüzölçümü : 122m2 (onaylı mimari projesine göre)
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli Korkuteli İlçesi Kiremitli Mahallesi 156 ada 111 parsel nolu 538,00-m² alanlı Zemin Katta Deposu Olan Bir Zemin İki Normal Katlı Dört Daireli Kargir Apartman vasfında kayıtlı ana taşınmaz üzerinde konumlu binanın ikinci katında konumlu6 bağımsız bölüm numaralı 2/14 arsa paylı MESKEN vasıflıdır. Onaylı projesine göre binanın bodrum katında 1 nolu depo, zemin katında 2,3 nolu meskenler ve bina girişi, birinci normal katında 4,5 nolu meskenler, ikinci normal katında 6 nolu mesken,ikinci normal kat + çatı katında 7 nolu dubleks mesken olmak üzere binada toplam 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi binanın kuzey yönünden doğal zemin seviyesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir mamul, merdiven korkulukları demir mamul, zemini mozaik kaplamalı, bina giriş holü ve kat hollerinin duvarları ve tavanları boyalıdır. Bina dış cephesi sıva üzeri kısmen boyalı, ahşap çatılı, kiremit çatı örtülüdür. Binada asansör bulunmamaktadır. 6 nolu bağımsız bölüme mesken ana taşınmazın-binanın kuzeybatı yönünde bulunan 840 Sokak üzerinden bakıldığında binanın ikinci katında sokağa göre arka tarafında konumludur. Kıymet Takdirine konu mesken binanın ikinci katında konumlu olup yol cephesi bulunmamaktadır. Kat mülkiyetine esas mimari projeye göre; antre, salon, mutfak, 3 adet oda, banyo, wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Onaylı Mimari projesine göre 138m2 alanlıdır. Mesken özellik olarak; Antre ve mutfak zeminleri seramik mamul, salon zemini laminant parke mamul, oda zeminleri vernikli ahşap parke, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Islak hacimlerin zeminleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Mutfak hacminde Mdf mamul mutfak dolabı, granit mamul mutfak tezgahı bulunmaktadır. Dış kapısı, iç kapıları ahşap kapı, pencere ve balkon kapıları PVC mamuldür. Banyoda klozet, lavabo ve duşa kabin mevcuttur. Meskende ısıtma soba ile sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 138 m2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya İli Korkuteli İlçesi Kiremitli Mahallesi 156 ada 111 parsel nolu 538,00-m² alanlı Zemin Katta Deposu Olan Bir Zemin İki Normal Katlı Dört Daireli Kargir Apartman vasfında kayıtlı ana taşınmaz üzerinde konumlu binanın ikinci ve çatı katında konumlu 7 bağımsız bölüm numaralı 3/14 arsa paylı DUBLEKS MESKEN vasıflıdır. Belediye Adresi: Kiremitli Mahallesi, 840 Sokak, Bina No:4 KORKUTELİ/ ANTALYA'dır. Meskenin üzerinde bulunduğu bina ayrık nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, bodrum+ zemin + 2 normal kat ve çatı kat şeklinde inşa edilmiştir.Onaylı projesine göre binanın bodrum katında 1 nolu depo, zemin katında 2,3 nolu meskenler ve bina girişi, birinci normal katında 4,5 nolu meskenler, ikinci normal katında 6 nolu mesken,ikinci normal kat + çatı katında 7 nolu dubleks mesken olmak üzere binada toplam 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi binanın kuzey yönünden doğal zemin seviyesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir mamul, merdiven korkulukları demir mamul, zemini mozaik kaplamalı, bina giriş holü ve kat hollerinin duvarları ve tavanları boyalıdır. Bina dış cephesi sıva üzeri kısmen boyalı, ahşap çatılı, kiremit çatı örtülüdür. Binada asansör bulunmamaktadır.7 nolu bağımsız bölüme (mesken) ana taşınmazın-binanın kuzeybatı yönünde bulunan 840 Sokak üzerinden bakıldığında binanın ikinci ve çatı katında sokak tarafında konumludur. Kıymet Takdirine konu mesken binanın ikinci ve çatı katında konumlu olup 840 nolu sokağa yol cephesi bulunmaktadır. Kat mülkiyetine esas mimari projeye göre; ikinci normal katı; antre, salon, mutfak, 3 adet oda, banyo, wc ve 2 adet balkon hacimlerinden, çatı katı; antre, salon,mutfak1 adet oda, bir adet banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Onaylı Mimari projesine göre ikinci normal katı 138m2, çatı katı 58m2 alanlıdır. Ayrıca çatı katında 50m2 alanlı teras hacmi bulunmaktadır. Projesine aykırı olarak; dubleks meskenin çatı katına dubleks merdiveninin bulunmadığı, çatı arası alanının tamamının kullanıldığı veinşaat halinde tuğlası örülmüş vaziyettedir. Meskenin ikinci normal katı özellik olarak; Antre ve mutfak zeminleri seramik mamul, salon ve oda zeminleri vernikli ahşap parke, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Islak hacimlerin zeminleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Dış kapısı, iç kapıları ahşap kapı, pencere ve balkon kapıları ahşap mamuldür. Mutfak hacminde ahşap mutfak dolabı ve mermer tezgah bulunmaktadır. Meskende ısıtma soba ile sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 246 m2 (ikinci normal katı, çatı katı ve teras hacmi toplamı)
İmar Durumu :Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/190 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.04/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR