ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 174 m2 depolu dükkan icradan satılıktır

ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01058465
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : GÜNEŞ MAH. / DÜDENBAŞI
: 174
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 29.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4038 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI ANTALYA 15. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
15. İCRA DAİRESİ
2019/4038 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 27592 Ada, 1 Parsel, GÜNEŞ Mahalle/Köy, B - 7 Nolu Bağımsız Bölüm Güneş Mahallesi, Ömer Buyrukçu Caddesi, No : 4 Adresindeki İşyeri Binasının olduğu yerdir. Ömer Buyrukçu Caddesinin ( batısında ) üzerinde bulunmaktadır. Kuzeyinde Osman Yüksel Serdengeçti Caddesi vardır. Osman Yüksel Serdengeçti Caddesine mesafesi yaklaşık 80 mt dir. Güneyinde Necip Fazıl Kısakürek Caddesi vardır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır.
B.BLOK 7 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN VASIF VE ÖZELLİKLERİ
Satışa Konu 7 Nolu Bağımsız Bölüm:Antalya İli, Kepez İlçesi, Güneş Mahallesi 27592 Ada, 1 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında bodrum kat + zemin kat + 1 katlı olarak inşa edilmiş, B. Bloğun, Zemin Katında ( Giriş Katında ) Doğu Cepheli Depolu Bir Dükkandır. ( Depo Kısmı Dahil ) Depo Kısmı : 87 m2 + Dükkan Kısmı : 87 m2 Toplam = 174 m2 Alana Sahiptir.( 7 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki ?Kepez Belediyesindeki? Ruhsata Esas Mimari Projeden Alındı. )
Dükkanın zemin katının tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Cephesi alüminyum doğramadır. İçinde WC vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Keşif esnasında 7 nolu bağımsız bölüm, Borçlu tarafından işyeri olarak kullanılmakta olduğu görüldü.
TAPUDA 5366 m2 Lik ARSADA 13600 / 536600 ARSA PAYLI KAT İRTİFAKLI ( Tapu Kaydına Göre B.Blokta 2.Bodrum Kat + 1.Bodrum Katta ) 7 nolu bağımsız bölüm DEPOLU DÜKKAN olarak tescillidir.
Adresi : Güneş Mah. Ömer Buyrukcu Caddesi No:4 B blok D: 7 Kepez/Antalya
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI ANTALYA 15. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4038 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR