ALANYA İCRA DAİRESİ

Antalya/Alanya'da 250 m2 büro icradan satılıktır

ALANYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01184691
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : AVSALLAR MAH. / AVSALLAR
: 250
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ALANYA 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2580 TLMT
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
21.09.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ
2019/2580 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Ü

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Antalya İl, Alanya İlçe, 2052 Parsel, AVSALLAR Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Alanya ilçesi,AVSALLAR Mahallesi, 0 ada (2052) nolu parselde kayıtlı 3775,01 M²alanlı 4 Bloklu Betonarme Apartman ve Arsası Vasıflı taşınmazdaki Binalardan (D) Blok 1. Katta 220/3375 arsa paylı (9) numaralı BÜRO olup Borçlu adına TAM hisse kayıtlıdır.

BULUNDUĞU YER: tapu bilgileri belirtilen 0 ada(2052) numaralı parselin ; Doğusu 888 numaralı Parsel ve Yol, Batısı; 1068 numaralı parsel,Kuzeyi ; Yol ,Güneyi Yol (Söğüt Cad.) ile çevrilidir. Parsel Pafta ve çaplı krokisine aynen uymaktadır.

ADRESİ :Avsallar ,Söğüt Cad. Berkmenler Sit.D Blok 1. kat.No: 9 Alanya

İMAR DURUMU :Parsel, Mevcut İmar Planında Parselin Güney bölümünde Bir kısım Blok 2 katlı,Geriye kalan Bölümler Ayrık Nizam %25 taban alanlı 3 kat konut yapımına imarlı olup yerinde yapılaşma tamamlanmış Kat irtifakı kuruludur.Yola Mesafesi= 0,00Mt.İnşaat Cephesi= 27,60 Mt. İnşaat Derinliği= 20,20 Mt.Komşuya Mesafesi= 5,00 Mt. Saçak Seviyesi= 8,00 Mt Kat Adedi= 2 kat.

HALİHAZIR DURUMU :Parsel üzerinde BERKMENLER SİT. İsimli 4 Bloklu Site Bulunup Parsel Kuzey Bölümündeki 3 Blok Konut,Güney Bölümdeki 1 Blok (D Blok) İşyeri niteliğindedir. D Blok Blok 2 katlı ,Üzeri Beton teras çatılı,Dışı akrilik Boyalı,asansörsüz,Merdiveni ve Sağ yan kirliği Mermer kaplamadır. Merdiven ara sahanlıklı ve Normalden Dik eğimlidir. Bina Doğu-Batı Yönünde parsel Güney Bölümünde yer alıp Blok Güney kenarında Söğüt Caddesi bulunmaktadır. Blok Zemin katı ort. 5 Mt. yüksekliğinde ve Dükkan,Üst katı Normal kat yüksekliğinde ve Büro olarak düzenlenmiştir. Söz Konusu Büro ve çevresindeki Bürolar ile birlikte Özel İkra Özel Eğitim kursu? olarak düzenlenmiştir.Büro D Blok Binanın 1. katında (Son kat) yer alıp GÜNEY-KUZEY olmak üzere 2 cephelidir. Büro Kuzey kenarında Ahşap Giriş kapısı bulunup Güney kenarı Alüminyum Doğramalı Dışa Yuvarlak formludur. Doğu ve Batı kenarları Bitişik Bürolar ile kapalıdır. Büro tabanı Laminat ve Seramik kaplama,Duvarı Plastik badanalıdır. Büro 250.-M2 kapalı alanlıdır. Bina tahminen 23-24 yılık yıpranmalıdır. Parselde Elektrik,Su,Ptt,Ulaşım ve Belediye hizmetleri mevcuttur. Hakim manzara,Gürültü ve hava kirliliği Yoktur. Parselin tahminen (kuş uçuşu) 345 Mt. Güney-Doğusunda Fatih Sultan Mehmet Camii, 425 Mt. Güney-Doğusunda Alanya Belediyesi Avsallar Hizmet Ofisi, 90 Mt. Güney-Batısında D400 Antalya-Mersin Karayolu, 300 Mt. Güney-Batısında ?Deniz bulunmaktadır.
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidatta mevcut hali ile
1. Satış Günü : 21/08/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2580 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/07/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR