ALANYA İCRA DAİRESİ

Antalya/Alanya'da 173 m2 dükkan icradan satılıktır (Hisseli satış)

ALANYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200727
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : SUGÖZÜ MAH. / ALANYA
: 173

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8748 TLMT
Muhammen Bedeli
:
1,038,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.09.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
16.10.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ
2019/8748 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Alanya ilçesi, SUGÖZÜ Mahallesi, 543 ada (11) numaralı parselde kayıtlı 2467,-M²alanlı “Arsa” Vasıflı taşınmazdaki Binanın Zemin katında 6/114 arsa paylı (2) numaralı DÜKKAN ve 2 numaralı Kömürlük Eklentisi olup Borçlu adına 1/2 hisse, diğer borçlu adına 1/2 hisse kayıtlı olup, TAM hisse satılacaktır. BULUNDUĞU YER: tapu bilgileri belirtilen 543 ada (11) numaralı parselin ; Doğusu 5 numaralı Parsel ve Yol, Batısı; 2 numaralı Parsel,Kuzeyi ; Yol (Keykubat Bulvarı),Güneyi 6,7 numaralı Parsel ve Yol ile çevrilidir. Parsel Pafta ve çaplı krokisine aynen uymaktadır. ADRESİ : Su Gözümah.,Keykubat Bulvarı,Şevki Türktaş Ap. No:70/A -Alanya İMAR DURUMU :Taşınmaz ; 1/1000 Ölçekli İmar Uygulama Planına göre; Ayrık nizam Kuzey Bölümü %30 taban alanlı 6 kat,Güney Bölümü%35 taban alanlı 4 kat konut yapımına imarlı olup yerinde Yoğunluk Dikey kullanılarak yapılaşma tamamlanmış kat irtifakı kuruludur.Yola Mesafesi= 5,00 Mt.İnşaat Cephesi= 34,00 Mt. İnşaat Derinliği= 23,70 Mt. Komşuya Mesafesi= 3,00 Mt. Saçak Seviyesi= 28,00 Mt. Kat Adedi= 9 kat.HALİHAZIR DURUMU : Parsel üzerinde “Şevki Türktaş AP.” İsimli Blok bulunup,Bod.+9+çatı katından oluşmaktadır.Parselde ortak Yüzme havuzu ve Açık otopark mevcuttur. Bina dışı Akrilik boyalı,Asansörlü,Yangın merdivenli,Merdiveni mermer kaplama, Alüminyum korkuluklu olup Zemin katı İşyeri,Üst katları Mesken niteliğinde olup Zemin katta 2 ad.Dükkan, Her bir normal katında 3’er mesken bulunmaktadır.Söz konusu (2) numaralı DÜKKAN bina Zemin katında yer alıp(70/A İç kapı numaralı) ve Kuzey-Batı ve Güney olmak üzere 3 Cepheli (Ap.Girişi Batı yanı) ise de Kuzey Cephe Keykubat Bulvarına cepheli olup Batı cephe parsel yan bahçesine,Güney Cephede Arka bahçeye cephelidir. Dükkan Tabanı Seramik kaplama,İç duvarlar Saten boyalı-Alçı kartonpiyer ve Asma tavanlı,Dış doğramaları Alüminyum taşıcıcılı Cam vitrinlidir. Dükkan Mutfak-Wc-İdare ve Satış reyonu olarak düzenlenmiş ve “Benelux Üniforma-Kurumsal Giyim-Otel Tekstili“ satış dükkanı olarak kullanılmaktadır. Dükkan iç yüksekliği 3,27 Mt. Onanlı Kat irtifakı Projesine göre Dükkan Alanı 173,-M2’dir. Keykubat Bulvarı Tratuvarından düz ayak dükkana girilmektedir.Dükkan Kuzey cephesinde Giydirme cephe bulunmaktadır. Bina tahminen 13-14 yıllık yıpranmalıdır. Parselde Elektrik,su,alt yapı,PTT ve Belediye hizmetleri vs. Mevcut, Hakim manzara,Gürültü ve Hava Kirliliği Yoktur. Parselin tahminen (Kuş uçuşu) 30 Mt. Kuzey-Batısında “Keykubat Bulv.-610. Cad. yaylayolu kavşağı”, 120 Mt. Güney-Doğusunda “Gönül-Kemal Reisoğlu İ.Ö.O.”, 160 Mt. Güneyinde“El Aksa Camii”, 890 Mt. Güney-Doğusunda “Adalet Sarayı”, 960 Mt. Güneyinde “Şevket Tokuş cad.”,1365 Mt. Güney-Doğusunda “Atatürk Bulv.-Şevket Tokuş Bulv. Mola Kavşağı”,1590 Mt. Güney-Doğusunda “Deniz (Belediye)” bulunmaktadır.
Kıymeti : 1.038.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidatta olduğu gibidir
1. Satış Günü : 15/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 16/10/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8748 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/07/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR