ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de sanayi sitesi içinde 78 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180142
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : ERGAZİ MAH. / BATIKENT
: 78

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/903 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
23.09.2020 10:45
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2019/903 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 16763 Ada, 6 Parsel, ERGAZİ İMAR Mahalle/Köy, Bina Sanayi Sitesi içinde yer almakta olup bina girişi zemin kattan 1764. Sokak üzerinden binanın ön cephesinden sağlanmaktadır.Bina girişinde katlanır demir kapı yer almaktadır. Ön bahçesinde demir profil üstü trapez sac kapılı sundurma bulunmaktadır. Dış cephesi bakımsız durumdadır. Bölgede elektrik su yol kanalizasyon otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur.Dükkanın zemirn katında ve arka kısmında WC bulunmaktadır.Dükkan zemin mozaik olup duvarları tavano boyalıdır.Asma kata demir doğrama merdivenle çıkılmaktadır.Mevcut durumda asma kat 2 kısımdan oluşmaktadır.Merdiven çıkışında yer alan oda zemini mozaik duvar tavan boyalıdır. Mevcut durumda bu katın betonarme kısmı net alanı 11,50 m², profil sac kısmı alanı 25,50 m ²'dir. Merdiven çıkışında sol tarafta kalan kısmın zemini sac duvarları boyalıdır.Dükkan pencereleri tek camlı demir doğramadır. Isınma sistemi bulunmamaktadır bakımsız durumdadır.Dükkan keşif taihi itibariyle kiracı Aksoy Kardeşler tarafından oto tamir atölyesi olarak faaliyet göstermektedir.Toplam net alanı 78 m²'dir.
Adresi : Ergazi Mah.1764 Sok. No:9 Yenimahalle Ankara
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/08/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 23/09/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/903 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR