ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 700 m² iş yeri icradan satılıktır

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111811
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : İVEDİKKÖY MAH. / İVEDİK OSB
: 700
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2020 12:00
İkinci Satış Günü
:
18.03.2020 12:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2019/7 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili Yenimahalle ilçesi, İvedikköy mahallesi, 19447 ada, 25 parsel sayılı, 7.200,00 m² yüzölçümlü, 300/700 arsa pay ve paydalı, kargir işyeri vasfında, tam hisseli, Bodrum+zemin katta 22 nolu bağımsız bölüm satışa konu olup, taşınmaz " Ankara Yenimahalle İvedik köyü 1352 Sokak No: 7/22" adreslidir. Dükkan yan binalardaki dükkanlar ile bitişik nizamlıdır. Dükkanların bina içerisinde birlikte kullandıkları ve her katta dükkana açılan kapıların bulunduğu, mermer merdivenlerin olduğu, merdiven korkuluklarının demir doğrama olduğu, ön cephesinin camlı demir doğramalı olduğu, Dükkanın dışında ön cephesinde yük asansörünün bulunduğu, içerisinde bodrum kat ile zemin kat arasında ikinci bir asansörün olduğu,kombili doğal gaz ve ıstıcılar vasıtası ile ısıtıldığı, tüm boyalarının kirli ve bozuk olduğu, her katında WC'lerin mevcut olduğu, Zemin Katı olan bölümdeki Dükkan içine yapılan asma katın, 4 adet oda, mutfak ve WC'ler den ibaret olduğu, (3 odanın ve koridorlarının laminat malzeme ile kaplandığı, 1 odanın zeminin seramik olduğu), Asma katta, demir korkulukların mevcut olduğu, Kapı ve pencerelerin PVC malzemesi ile yapılı olduğu, Mutfakta tezgah üstü ve tezgah altı dolapların mevcut olduğu, birinci katının tavanına çelik konstriksiyon çatı yapıldığı ve tavan yalıtımı sonrası alüminyum malzeme ile tavan yapıldığı, Asma kat WC'de klozet ve lavabo bulunduğu, zemininin seramik kaplı olduğu, Bina giriş kapısının demir korkuluklu olduğu, Bodrum Kat: 200.00 m² + Zemin Kat: 200.00 m² + Birinci Kat: 200.00 m² + Asma Kat: 100.00 m² olmak üzere Toplam Alanın 700.00 m² olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca 100 m²'lik açık alanının bulunduğu belirlenmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 4.Bölüm 1.madde ğ/3.fıkrasına göre bağımsız bölüm net kullanım alanı 700 m² olarak hesap edilmiştir. Taşınmaza mahkemece 1.600.000,00 TL kesin değer biçilmiştir. İmarlıdır.
Kıymeti : 1.600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 19/02/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 18/03/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR