ANKARA 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 363 m² iş yeri icradan satılıktır

ANKARA 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093713
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YUVAKÖY MAH. / MACUNKÖY
: 363
Bölüm / Oda Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/96 Talimat
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
04.03.2020 15:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
27. İCRA DAİRESİ
2018/96 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : ANKARA İl , YENİMAHALLE İlçe , YUVA Mahalle/Mevki , 19397 Ada No , 31 Parsel No , 200/5978 Arsa Payı , 363 Yüz Ölçümü , B+Z+1+2/ No:23 Bağımsız Bölüm, 23 numaralı bağımsız bölüm iş yeri olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. 1452. sokaktan parsele bakıldığında sağ baştan 8. sırada yer almaktadır. İş yeri güneydoğu yönünde 1452. sokağa cepheli, diğer yönlerde komşu iş yerlerine bitişik olacak şekilde bodrum artı zemin artı 2 normal kat olmak üzere toplam 4 katlı olarak betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. İş yerinde: zemin kata ulaşımı 1452. sokak üzerinden bağımsız olarak normal katlar ile, bodrum kata ulaşım ise kuzeydoğu yönünde bitişiğinde bulunan 79 kapı numaralı iş yeri ile ortak kullanılan giriş ve merdivenler ile sağlanmaktadır. Fiili durumda bodrumda depo, wc , zeminkat,; depo , birinci kat; hol, 3 ofis,mutfak nişi, 2 adet wc , 2. kat; depo,wc hacimlerinden müteşekkildir.
İş Yeri Bodrum+Zemin+1+2 katlıdır, Fiili durum itibari ile iş yeri olarak kullanılmaktadır. ısınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Faydalı net kullanım alanı 4.katta toplam 363 m² dir. ( Bodrum kat: 93 m², zeminkat: 90 m2 , 1. kat:90 m2, 2. kat :90 m2 dir. Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığına müzekkere yazılarak bölgenin kuruluş protokolünde öngörülen niteliklere sahip alıcılara satışı yapılabileceğini bildirmiş olmakla belirtilen nitelikler 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanununun 15. maddesinin 3.4. fıkrası ;"(Değişik üçüncü fıkra :23/10/2008-5807/3 md.) OSB 'ce teminat olarak gösterilen ve bu nedenle satışına karar verilen veya katılımcıların borcundan dolayı satışına karar verilen taşınmazların icra yoluyla satışı halinde bakanlık ve OSB alacaklarının öncelikle ödenmesi koşuluyla bölgenin kuruluş protokolünde öngörülen niteliklere sahip alıcılara veya kredi alacaklısı kuruluşa satışı yapılabilir. Satış ilanlarında kuruluş protokolünde yer alan katılımcı niteliklerine de yer verilir. (ek fıkra 23/10/2008-5807/3 maddesi ) taşınmazların kredi alacaklısı kuruluşa satılması halinde kredi alacaklısı kuruluş satın aldığı taşınmazı sadece bölgenin kuruluş protokolünde öngörülen niteliklere sahip gerçek veya tüzel kişilere en geç iki yıl içerisinde satmak veya aynı nitelikteki gerçek veya tüzel kişilere kiraya vermek zorundadır.) 'nda yer almaktadır.Katılımcıların sektör grupları:Deri mamülleri, konfeksiyön,mobilya ,marangoz,madeni eşya, makina,yedek parça,dokuma,tekstil, soğuk demir, soğutmacı, döküm,plastik ve kauçuk malzeme, elektrolize, metal kaplama, mastbaacılık, nalburiye,elektrikli cihazlar ve elektronik oto tamiri, ticaret, depolama, imalat, hizmet vb.
Adresi : İvedik Organize Sanayi Bölgesi, Ostim, Has Emek Sanayi Sitesi, 1452 Sok. No:77 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 363 m2
Arsa Payı : 200/5978
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 04/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/96 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR