ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 80 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01186584
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MENDERES MAH. / YENİKENT
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARİ HAYAT 08.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7750 Talimat
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2020 09:40
İkinci Satış Günü
:
09.10.2020 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/7750 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 163 Ada, 21 Parsel, YENİKENT MENDERES Mahalle/Köy, zemin kat 15 no lu bağ. bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Yenikent -Menderes Mah. Mevlana Cad. Lokman Nur Apt. No:29/15 (Güneş Sok. No:32/A)dır. Bina 163 ada 21 parseli teşkil eden arsa üzerinde 7-8 yıl önce inşa edilmiştir. Bina güneş sokak cengiz topel ve mevlana caddelerinin birleşiminde köşebaşı konumludur. bina girişi mevlana caddesinden No:29 Dükkan girişi ise güneş sokaktan No:32-Asağılanmaktadır. Her türlü altyapısı mevcut tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmak üzere olan şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir. ticari potansiyel ve hareketlilik alt seviyededir. bina ayrık nizam betonarme karkas yapı tarzında bodrum+zemin+4 normal kat olarak inşa edilmiştir. dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır. binanın giriş kapısı demir rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. giriş zemini merdivenleri kat holleri ve yan duvarların alt kısımları mermer kaplı yan duvarların üst kısımları ve tavanları plastik boyalıdır. normal katlarında 3 dairesi olan binanın zemin katında dükkanları açık ve kapalı garajı asansörü (faal değil) elektrik su ve doğalgazı mevcuttur. Bağımsız bölümün özellikleri kıymet takdirine konu 15 bağımsız bölüm güneş sokaktan 32/A kapı nolu dükkan binanın zemin katında ve güneş sokağa cephelidir. giriş kapısı ve camekanı demir doğramadır. Komşu bina tarafında üst aydınlatma pencereleri ve ikinci bir girişi vardır. Zemini seramik kaplı duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. İçeresinde bulunan Wc Bölmesinin kapısı panel kapıdır. Zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Lavabo ve Wc taşı vardır. Halen boş durumda olup kullanılmamaktadır. Dükkanın alanı 80 m² olarak ölçülmüştür.
Yüzölçümü : 718 m²
Arsa Payı : 49/718
İmar Durumu : dosyada mevcut
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 11/09/2020 günü 09:40 - 09:43 arası
2. Satış Günü : 09/10/2020 günü 09:40 - 09:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7750 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR