ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 39 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128851
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ŞAHİNTEPE MAH. / MAMAK
: 39
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA ?

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/6 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili, Mamak ilçesi, Şahintepe İmar Mahallesi, 36513 Ada, 2 Parselde kayıtlı, 955,00 yüzölçümlü, "6 Katlı Betonarme Bina ve arsası" nitelikli ana taşınmaz üzerinde 41/955 arsa paylı, Zemin kat, 16 nolu bağımsız bölümde bulunan Dükkan nitelikli taşınmaz bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır.Satılmasına karar verilen dükkanın bulunduğu binanın dış cephesi serpme ve yalı baskılıdır. Dükkan Hocalı Caddesine cephelidir.Dükkanın cephesinin camekanlı demir doğrama olduğu, zeminin Ankara Taşı kaplama olduğu, tavanının spot aydınlatmalı olduğu tespit edilmiştir. Dükkanın arka tarafında WC'si mevcut olup, WC'nin zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı olup, içerisinde klozet ve lavabo bulunmaktadır.Dükkanın ısınma sistemi yoktur. Kıymet takdiri itibariyle boş olduğu anlaşılmıştır.(Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Ankara İli, Mamak İlçesi, Şahintepe Mahallesi, 661. Sokak, Ender Apartmanı 1/16
Mamak-ANKARA
Yüzölçümü : 39 m² (Net Faydalı kullanım alanı)
Arsa Payı : 41/955
İmar Durumu : Yola mesafesi 5 m, Saçak seviyesi 12,50 m ,Kat adedi: 4 kat, (Bodrum hariç) , Ayrık nizam Konut
kullanımında olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR