KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Kızılcahamam'da 68 m² depo icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115980
Şehir : Ankara / Kızılcahamam
Semt-Mahalle : YENİCE MAH. / KIZILCAHAMAM
: 68
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/252 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.02.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 13:30
Satış Yeri
:
Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No:48 Kızılcahamam/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILCAHAMAM
İCRA DAİRESİ
2017/252 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Kızılcahamam İlçe, 130 Ada, 803 Parsel, Yenice Mahalle, Ankara Caddesi Mevkii, Asma Kat, 23 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz tapu kaydında depo vasfında olup, tek hacimden oluşmakta ve asma katta yer almaktadır. Giriş kapısı ve pencereleri ahşaptır. Taşınmazda Elektrik, su, doğalgaz gibi benzeri altyapı sistemine rastlanılmamıştır. Duvarları badanalıdır. Taşınmaz içerisinde atıl eşyalar bulunmakta olup, kapısının kilitli olmaması itibarı ile apartmanca ortak olarak kullanıldığı düşünülmektedir. İlçe merkezine yakındır. İskanı bulunmakadır. Ayrı bir giriş çıkışa sahiptir. Yapısız olması nedeni ile tadilat gerektirmektedir. Kullanım alanı küçüktür. Bölgede eletkrik, su, yol, kanalizasyon gibi Belediye hizmetleri mevcuttur. Bağımsız net alan toplamı balkon hariç 68 m² olup, tavan yüksekliği 2,55 m'dir.
Adresi : Yenice Mah. Ankara Cad. Güzel Apt. No: 23 Kızılcahamam / ANKARA
Yüzölçümü : 68 m²
Arsa Payı : 17/576
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam 5 Katlı konut alanı, ön bahçe mesafesi 5 m, yan komşu mesafesi 3 m'dir.
Kıymeti : 40.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde 30/10/2012 Tarih ve 3801 Yevmiye ile 19/10/2012 Tarihli rapora göre bu bağımsız bölümün projede belirlenen bağımsız bölüm numarası ile fiili kullanımı uyumsuzdur şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 24/02/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No:48 Kızılcahamam/ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/252 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR