ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 76 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111787
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : YÜKSELTEPE MAH. / ESERTEPE
: 76
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10962 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2018/10962 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Ankara İli, Keçiören İlçesi, Ayvalı Mahallesi, 30221 ada, 35 parseli teşkil eden, 851,00 m2 yüzölçümlü "Arsa" nitelikli ana taşınmaz üzerindeki binada yer alan 80/851 arsa paylı, "Dükkan" nitelikli, 2. bodrum kat (14) numaralı, bağımsız bölümün tamamı BOA HAFRİYAT İNŞ. ELEKTRİK MOB. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. adına kayıtlıdır.Taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup 2 bodrum + zemin + 3 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır.Bina girişi 1853. Sokaktan ve 2. bodrum kattan sağlanmaktadır.Binada 2 adet dükkan, 12 adet mesken nitelikli olmak üzere toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binanın cepheleri mantolama üzeri boyalıdır.Ön cephesi panel levha kaplıdır.Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır.Bina girişinde zemin doğal granit, duvarlar tavana kadar seramik kaplı,tavan spot aydınlatmalı alçı panel asma tavandır.Bina asansörlü olup açık otopark alanı bulunmaktadır.Binanın bulunduğu semt belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Çevrede ticari potansiyel düşüktür.Bağımsız bölüm dükkan olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir.1853. Sokağa cepheli olup kuzeydoğu yönlüdür.Vitrin doğraması alüminyumdur.Dükkan ve wc olmak üzere 2 hacimden ibarettir.Ön bölümde yer alan dükkan hacminde zemin seramik kaplı, duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri boyalıdır.Arka sağ tarafta yer alan wc'nin kapısı Amerikan paneldir.Wc zemin ve duvarları seramik kaplıdır.Bitişiğindeki boş durumda olan 13 no.lu dükkan ile arasındaki duvar örülmemiştir.Isınma sistemi kombili ise de kombi ve radyotörler bulunmamaktadır.Yapılan ölçüme göre; alanı 76,00 m2, yüksekliği 6,60 m, cephe genişliği 8,90 m'dir.halihazırda boş olup kullanılmamaktadır.
Adresi : Yükseltepe Mah. 1853 Sokak Yekta Apartmanı No:14/B Keçiören/Ankara
Yüzölçümü : 851 m2
Arsa Payı :80/851
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10962 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR