ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 70 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01139168
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ESERTEPE MAH. / ESERTEPE
: 70
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 27.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2012 Esas
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 11:25
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 11:25
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2019/2012 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi, Esertepe Mahallesinde 31776 ada 1 parseli teşkil eden 1.475,00 m² yüzölçümlü "Kargir Apartman." niteliğindeki, 60/1551 arsa payına sahip, gayrimenkulün kıymet taktirine konu 1. bodrum kat 22 nolu Dükkan.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ
Bina, 413. Sok. ve 414. Sokak kesişiminde yerdedir.Gayrimenkul 413. Sok. ve 414. Sokağa cepheli, ayrık nizam, 4 kat ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş ve yaklaşık 12 yıllıktır.
Bina bodrum, zemin, 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır.Binanın 1. bodrum katında; 21-22 nolu dükkanlar, sığınak, elektrik odası, su sayaç nişi, kapıcı dairesi, kömürlükler, elektrik odası zemin katında; 5 adet mesken, bina girişi, diğer normal katlarda 5'er adet mesken olmak üzere toplam 22 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binada bulunan bağımsız bölümün tapuda dükkan nitelikle olmakla birlikte, kıymet takdirinin yapıldığı tarihte, gayrimenkulün kullanılmadığı, boş olduğu görülmüştür.Binanın, dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina girişi, 413. Sok. üzerinden yapılmaktadır.Bina giriş kapısı camlı demir doğramalı kapıdır. Binada asansör ve açık otopark bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
1. BODRUM KAT (22) NOLU BAĞ. BÖLÜM ÖZELLİKLERİ:Kıymet takdiri istenen 1. bodrum kat (22) numaralı bağımsız bölüm;1 adet dükkan ve wc hacminden oluşmaktadır. 413 Sokağı yönünden binaya bakıldığında ve bina girişine göre gayrimenkul, sağ ön ve yan cephede kalmakta olup, gayrimenkulün girişi 414. Sokak üzerinden sağlanmaktadır.Gayrimenkul 413 ve 414 Sokağına cepheli ve güney yönlüdür. Gayrimenkul tek hacimden müteşekkildir. Giriş kapısı camlı demir doğramadır. Dükkanın pencere doğramaları camlı demir doğramadır. Gayrimenkulün zeminleri seramik kaplama, duvarları alçı üzeri plastik boyalıdır. Isınma kombi sistemi ile sağlanacak olup, kombi ve petekler takılı vaziyette değildir.Dükkanın net faydalı alanı 70 m² (kapalı kulanım alanı) olarak ölçülmüştür. Gayrimenkulün boş olduğu, kullanılmadığı görülmüştür.
SONUÇ VE KANAAT:Ankara İli, Keçiören İlçesi, Esertepe Mah. 31776 ada 1 parseli teşkil eden, 1475,00 m² yüzölçümlü "KARGİR APARTMAN" nitelikli ana taşınmaz üzerindeki binada yer alan 60/1551 arsa paylı, "DÜKKAN" nitelikli, 1. bodrum kat (22) nolu bağımsız bölümün: bulduğu semt ve mevkii, emsallerinin alım-satım rayiçleri, inşaat tarzı ve evsafı, yüzölçümü, inşasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, şehir ve iş merkezine mesafesi, bina içerisindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da nazara alındığında arsa payı dahil değeri 100.000 TL (Yüz Bin Türk Lirası) olacağı görüş ve kanaatine varılmıştır.
İmar Durumu :dosyasında
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2012 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR