ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 42 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152974
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / AKTEPE
: 42
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARİ HAYAT 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/176 Talimat
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 12:18
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 12:18
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2020/176 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi, Bağlarbaşı Mahallesi, 30418 ada, 10 parselde kain,857,00 m² yüzölçümlü "Kargir Apartman" nitelikli ana taşınmaz üzerinde 69/857 arsa paylı, 1.Bodrum kat, 16 nolu bağımsız bölümde bulunan Dükkan nitelikli taşınmaz bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır.Dükkan, bina girişine göre sağ arka tarafta olup, güney ve batı cephelidir. Dükkân girişi 520 sokaktan sağlanmaktadır. Projesinde ve mahallinde dükkân ve 1 Wc bölümünden oluşmaktadır. Dükkân girişi demir profil çerçeveli cam, Wc kapısı Amerikan panel doğramadır. Dükkan zemini seramik, duvarları saten boya tavanı sıva üzeri boyalıdır. Kombi ve petek tesisatı bulunmamaktadır. Dükkan cephe genişliği 6m, derinliği ise 6,30 m. olup, demir profil çerçeveli camdan imal edilmiştir."Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır."
Adresi : Çaldıran Mahallesi 520 Sokak Huzur Apt. No: 33/16 KEÇİÖREN – ANKARA (Tapu Kaydında
Bağlarbaşı Mahallesi olarak kayıtlıdır.)
Yüzölçümü : 42,58 m² net kullanım alanı(Brüt 48,14 m²)
Arsa Payı : 69/857
İmar Durumu :Konut parseli, ayrık nizam, 4 kat, E:1.60, ön bahçe mesafesi 5m, yan bahçe mesafesi 3m olarak
yapılaşma koşulları belirlendiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 12:18 - 12:28 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 12:18 - 12:28 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/176 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR