KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Kahramankazan'da asma katlı 167 m² dükkan icradan satılıktır

KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116128
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KAZAN
: 167
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/700 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:45
Satış Yeri
:
Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN
İCRA DAİRESİ
2019/700 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Kahramankazan İlçesi, Atatürk Mahallesi, 29 Mayıs Caddesi, 133/A nolu Nadir Apartmanının bulunduğu yere rastlayan imarın 221072 ada 1 parselini teşkil eden 761,00 m² yüzölçümlü arsa üzerine inşa edilen 80/761 arsa paylı,Zemin Kat, 13 nolu (Dış kapı numarası 133/A) halihazırda boş durumda olan dükkanın zemin katı, asma katı ve bodrum katta deposu olan zemin kat ve borum kattaki kısımlar tek mahalden oluşmakta olup üst katta wc ve tek mahal asma kat bulunmaktadır.Dükkanın caddeye/bulvara cephesi olan ön kısım vitrinli, demir çerçeveli ve camlıdır. Dükkanın zemin kat, asma kat ve bodrum kat deposunun tamamının zemini seramik kaplıdır. Mekanların duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Isı tesisat çekilmiş fakat radyatör petekleri takılmamıştır. Asma kata ve bodrum kat depoya dükkan içinden, arka kısımdan mermer kaplı betonarme merdiven ile inilip çıkılmaktadır. Üst katta wc bölmesi bulunmaktadır. Dükkanın mimari projesinde zemin kat giriş kısmının net alanı 73,60 m², asma katın net alanı 44,65 m², bodrum kattaki depo kısmının net alanı 49,10 m² olamak üzere Asma katlı depolu dükkanın net alanı toplam 167,35 m² olan asma katlı depolu dükkan vasıflı taşınmaz bir borçtan dolayı açık artırma suretiyle satılacaktır.
Yüzölçümü : 761,00 m²
Arsa Payı : 80/761
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar dosya numarası belirtilerek KESİN, SÜRESİZ ve ŞARTSIZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV bedeli satış bedelinin yatırılması için verilen süresi sonunda satış bedeli ile birlikte tahsil edilecektir. aksi takdirde ihale iik 133. maddesi gereğince kaldırılacaktır. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- - Satış bedeli ve KDV bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/700 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR