KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Kahramankazan'da 2867 m² fabrika binası ve arsası icradan satılıktır

KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131939
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : SARAY MAH. / KAZAN
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/758 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,690,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 12:15
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 12:15
Satış Yeri
:
Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN
İCRA DAİRESİ
2015/758 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Kahramankazan İlçesi Saray(İ) Mah. Adnan Menderes Bulvarına 180 m mesafede bulunan imarın 269 ada 2 prselini teşkil eden 2.867,00 m²dikdörtgene yakın bir yapıya sahip olan taşınmazın kuzey cephesi 12 metrelik imar yoluna cepheli olup kuş uçuşu Saray Mahalle merkezine 1100 m mesafede bulunmakta olup, taşınmaz her türlü Belediye hzmetlerinden yararlanmaktadır. "Betonarma Fabrika Binası ve Arsası" nitelikli taşınmazın Kahramankazan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan bilgiye göre "Ayrık nizam, EMSAL:0,60 hmax:Serbest, Sanayi ve Depolama Alanı" olarak ayrıldığı bildirilmiştir.Taşınmaz hâlihazırda üzerinde Fabrika üretim binası, idari bölüm ve doğusunda sundurmalar bulunmaktadır.
FABRİKA BİNASI: Prefabrik yapı sistemi ile yapılmıştır. 2 katlı idari bina ile 2 katlı fabrika binasından oluşmaktadır.İdari Bölüm: İki kat üzerine yapılan bölüm yaklaşıkinşaat alanı 270,00 m² dir.Alt katında : Yemekhane, WC, üretim bölümü girişi, sekreterlik, üst kat çıkış merdiveni, pazarlama satış bölümü ve müşteri ilişkileri kısımlarından oluşmaktadır.Üst katında : 3 adet toplantı salonu, görüntüleme odası, hol WC ve banyo bulunmakta olup doğalgaz kombi sistemi ile ısınmaktadır.Fabrika Üretim Binası: Bodrum zemin kattan oluşmaktadır. Zemin katı: 1.326,00 m², Bodrum Katı: 664,00 m² olmak üzere toplam inşaat alanı 1.990,00 m² olarak hesaplanmıştır. Bodrum katında zemin yüzeyibeton kaplı olup duvarları sıvalı ve boyalıdır.Zemin katında zemin yüzeyibeton kaplı olup duvarları yaklaşık 1,50 mt. yüksekliğinde seramik ile kaplıdır. Çatısı alüminyum sandeviçh panel kaplamalıdır. İdare binadan fabrika bölümüne geçişte solda kalan kızımda yaklaşık 127,00 m² alanlı, iki katlı çelik karkas sistemde inşa edilmiş depo, WC ve soyunma odaları mevcuttur. Alt katta WC 4 kabinli olup 3 kabinde tuvalet taşı bir adet duş teknesi, 3 adet seramik lavabo ile 2 adet pissuvar bulunmaktadır. İdari ofisten fabrikaya girişte sağda 12 m boy ve 3 m eni olan PVC doğrama sistemli kalite kontrol ve ölçüm ve ölçüm ve otomasyon ve bakım odaları olarak kullanılan kapalı alan bulunmaktadır.Sundurma: Çelik aksam üzerine galvanizli saç çatı örtüsü bulunan 260 m² depo ve park yeri olarak kullanılan sundurma alanı mevcuttur.Dış Alanlar : Parselin yapı kütlesi haricinde tüm yerler betonla kaplıdır. Parselin üç tarafı duvar ile çevrili olup,üzeri ise 1,50 mt yüksekliğinde kafes çit üzeri dikenli tel ile kaplanmıştır. Parsele giriş 2 adet demir doğrama kayar kapı ile sağlanan fabrika binası ve arsası bir borç nedeni ile açıkartırma suretiyle ihale edilecektir.
Adresi : Saray (İ) Mahallesinde İstanbul Yolu 26.Km., Keresteciler Sitesi, 129.Caddesi(Eski Keskin Sokak), No:6 Kahramankazan / ANKARA
Yüzölçümü : 2.867,00 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam, EMSAL:0,60 hmax:Serbest, Sanayi ve Depolama Alanı olarak ayrıldığı, öğrenilmiştir.
Kıymeti : 2.690.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 12:15 - 12:25 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 12:15 - 12:25 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar dosya numarası belirtilerek KESİN, SÜRESİZ ve ŞARTSIZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV bedeli satiş bedelinin yatirilmasi için verilen süres sonunda satiş bedeli ile birlikte tahsil edilecektir. aksi takdirde ihale iik 133. maddesi gereğince kaldirilacaktir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- - Satış bedeli ve KDV bedelihemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/758 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR