KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Kahramankazan'da 124 m² dükkan icradan satılıktır

KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200511
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KAZAN
: 124
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/629 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.10.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
02.11.2020 11:45
Satış Yeri
:
Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ

2019/629 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Kahramankazan İlçesi, Atatürk Mahallesi, Alibey Sokak, 6/A nolu Emek Apartmanının bulunduğu yere rastlayan imarın 221075 ada 1 parselini teşkil eden 4.104,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine inşa edilen 48/4104 arsa paylı, A Blok, Zemin Kat, 21 bağımsız bölüm nolu (Ankara bulvarı üzerinde kapı numarası 121/A) Zemin katta ön kısımda satış yeri, arka kısım depo, mutfak, wc ve üst katta tek mahal asma kat bulunmakta olup caddeye/bulvara cephesi olan ön kısım vitrinli, alüminyum çerçeveli ve camlı, zemini seramik kaplı, satış yeri pastaneye uygun dizayn edilmiş, iki duvarı dekoratif taş kaplı, bir duvarı seramik kaplı, ön kısmı vitrin, tavanı asma tavan yapılıdır. Zemin kat arka kısmı bölünmüş, mutfak ve depo alanı yapılmış, üst asma kata çıkan merdiven altına wc alanı yapılmıştır.Mutfak tezgahı, tezgaha ait lavabo ve tezgah altında mutfak dolabı vardır. Merdiven altına yapılan wc'de klozet ve lavabo mevcuttur. Üst kata dükkan içinden, arka kısımdan betonarme merdiven ile çıkılmaktadır. Üst kat tek mahaldir.Dükkanın mimari projesinde zemin kat giriş kısmında 2,9 metre derinliğinde galeri boşluğu vardır. Ancak mahallinde asma katta galeri boşluğuna denk gelen kısmın döşemesi kapatılarak, asma kat alanı büyütülmüş, dükkanın tamamı kadar yapılmış, galeri boşluğu iptal edilmiştir. Asma katın büyütülen bu kısmı yaklaşık 2,9 x 5,25 metre ebatlarında, toplamda 15,23 m²'dir. Asma katlı dükkan bürüt 102,2 m² alana sahiptir. Mahallinde yapılan ölçümde yaklaşık olmak üzere ve merdiven alt kısmı dahil zemin kat net alanı 62 m2, asma kat net alanı 62 m2, asma kat dahil toplam net alanı 124 m² olarak ölçülmüştür. Asma katın yaklaşık 15,23 m²'si mimari proje dışı yapılan Asma Katlı dükkan vasıflı taşınmaz açık artırma suretiyle satılacaktır.
Yüzölçümü : 4.104 m²
Arsa Payı : 48/4104
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/10/2020 günü 11:45 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 02/11/2020 günü 11:45 - 11:55 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar dosya numarası belirtilerek KESİN, SÜRESİZ ve ŞARTSIZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV bedeli satiş bedelinin yatirilmasi için verilen süres sonunda satiş bedeli ile birlikte tahsil edilecektir. aksi takdirde ihale iik 133. maddesi gereğince kaldirilacaktir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- - Satış bedeli ve KDV bedelihemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/629 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR