HAYMANA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Haymana'da 25 m² dükkan icradan satılıktır

HAYMANA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154098
Şehir : Ankara / Haymana
Semt-Mahalle : KAYABAŞI MAH. / HAYMANA
: 25
Yayınlandığı Gazeteler

HAYMANA 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
HAYMANA ADLİYESİ İCRA MEZAT SALONU ???????

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HAYMANA
İCRA DAİRESİ
2019/6
TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Haymana İlçe, Kayabaşı Mah. 83 Ada, 30 Parsel, 1. Kat 34 nolu bağımsız bölümün, 28/05/2019 Tarihli bilirkişi raporuna göre" Ankara ili Haymana ilçesi Kayabaşı Mah. 83 ada 30 parsel üzerinde bulunan 1. Kat bağımsız bölüm no 34 bulunduğu yapı, Haymana ilçe merkezinde Kayabaşı Mah. Cumhuriyet Cad. üzerinde bulunan 5. katlı iş yeri konumundadır. Eski bir bina konumundadır. Bina içerisinde dükkan olarak kullanılan ancak fiili olarak kapalı konumdadır. Yerler beton, duvarları tuğla üzeri sıvalıdır. Kapısı Demir, Camlar PWC dir. Bağımsız bölümün bulunduğu kat aktif olarak kullanılmamaktadır. Yapılan ölçümde kullanım alanının 25.00 m² olduğu anlaşılmıştır. Bağımsız bölümde ısınma soba veya elektrik ocağı ile yapılmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğu binanın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Bağımsız bölümün faydalı kullanım alanı net 25.00 m² olarak hesaplanmıştır. Yukarıda özelikleri belirtilen Ankara ili Haymana ilçesi Kayabaşı Mah. Kain 83 ada 30 parsel teşkil eden 840.00 m² miktarındaki "altı katlı betonarme bina, dükkan , depolu dükkan ve arsası" niteliğindeki taşınmazın üzerinde bulunan yapının 1. kat 34 nolu bağımsız bölüm " dükkan" olduğu, bulunduğu semt ve mevkii emsallerin alım-satım rayiçleri, inşaat tarz ve evsafı, yüzölçümü, inşaasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, şehir ve iş merkezine mesafesi, bina içerisindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı, değerine tesis edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da nazara alındığında halihazır durumu itibariyle arsa payı dahil değeri. 1. kat 34 nolu bağımsız bölümün 50.000,00 TL olarak hesap ve takdir edilmiştir" denilmektedir.
Adresi : Ankara ili Haymana ilçesi Kayabaşı Mah. 83 Ada 30 parsel(1. Kat)34 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : Parseli teşkil eden alan 840.00 m2 ( Dükkan 25.00 m²)
Arsa Pay/Payda : 4/840
İmar Durumu : Var ( Tapu kaydındaki gibidir)
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : HAYMANA ADLİYESİ İCRA MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR