GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 51 m² dükkan icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01085304
Şehir : Ankara / Gölbaşı
: 51
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 16.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1153 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
205,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/1153 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 362 Ada, 35 Parsel, SEĞMENLER Mahalle/Köy, zemin kat 8 nolu Nolu Bağımsız Bölüm depolu dükkan nitelikli taşınmaz. Taşınmaz 470,00 m² yüzölçümlü Arsa nitelikli ana taşınmazda zemin kat 8 nolu depolu dükkan niteliğinde taşınmaz olup, bir borç nedeni ile satılacaktır. Dükkanın giriş kapısı ve ön cephesi camlı alüminyum doğramadır. Dükkan projesinde bir hacim ve WC olarak gözükmekle birlikte dükkan tek hacmi, iki oda , mutfak nişiolarak düzenlenmiştir. Dükkanın zeminleri laminant parke , duvarları plastik boyalı, tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Bodrum kattaki 6 m² lik deposu düzenlenmemiştir. Kapı doğramaları hazır panel kapıdır. Isınma sistemi doğalgazlı, kombi cihazlı kat kaloriferlidir. Dükkanın kullanım alanı 45 m² ve 6 m² olmak üzere toplamı 51 m² dir. Zemin katta soldan ikinci dükkan olup, güney cephelidir. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Genel ulaşımın sağlandığı Cumhuriyet Caddesine yakındır.
Adresi : Seğmenler mah. Oğuz Kağan Usta cad. No:87/BGölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 51 m²
Arsa Payı : 52/470
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Kapsamında "Ayrık Nizam 4 katlı Konut Altı Ticaret Alanı" olarak planlandığı , yapılaşma koşullarının Taks:0.40, Kaks:1.60 olarak bildirilmiştir.
Kıymeti : 205.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (KDV oranının , 31/12/2019 tarihine kadar geçerli KDV indirimi olması nedeniyle % 8 olarak girilmesine, KDV indiriminin satış tarihinde de geçerli olması durumunda bu oranın uygulanmasına,kaldırılması halinde satış tarihinde hangi KDV oranı geçerli olursa ilgili orandan KDV alınacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1153 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR